Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Cafe Jazz Trio

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 12-08-2018 16:00 Niedziela

Cafe Jazz Trio
12.08.2018
(niedziela) godz. 16:00

Cafe Jazz Trio w składzie:
Krzysztof Marek - klarnet
Robert Jarzębski - gitara akustyczna
Ryszard Słowicki - instrumenty perkusyjne

W programie koncertu znajdą się popularne standardy muzyki swingowej, m.in. Oh, Lady Be Good (G. Gershwin), Satin Doll (D. Ellington), That's All (Nat King Cole).

Cafe Jazz Trio to zespół grający klasykę jazzu z lat 1930-1960 w skromnym instrumentarium (klarnet, gitara, werbel - szczotki), stylistyką brzmieniową nawiązujący do zespołów klubowych z epoki Swing. W repertuarze mają również wybrane motywy muzyki filmowej i rozrywkowej w swingowych aranżacjach. W obecnym składzie zespół działa od 2015 r. Tworzą go znakomici artyści ze szczecińskiego środowiska muzycznego:
Krzysztof Marek - absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu w Zielonej Górze, koncertmistrz w Orkiestrach Reprezentacyjnych Wojska Polskiego. Swój warsztat muzyczny doskonalił współpracując z wieloma zespołami, w tym także jazzowymi.
Robert Jarzębski - instrumentalista, kompozytor, który w swojej karierze grał m.in. w Quintecie Marka Kazany, we wspólnym koncercie z Bobbym McFerrinem oraz jako wieloletni członek zespołu Sklep z Ptasimi Piórami.
Ryszard Słowicki - znany szczeciński bard, tworzący własną muzykę i teksty, multiinstrumentalista.

Dorobek artystyczny każdego z muzyków stanowią nagrania płytowe, zarówno studyjne, jak i koncertowe. W kwietniu 2017 r. zespół nagrał i wydał swoją pierwszą płytę.

Słowa kluczowe: Cafe Jazz Trio

« Powrót do poprzedniej strony