Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Sklep z Ptasimi Piórami

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 19-08-2018 16:00 Niedziela

19.08.2018 (niedziela) godz. 16:00

 

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest kompozytor, piosenkarz, pedagog - Ryszard Leoszewski. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą. Każdy koncert zespołu, to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami. Niezwykłymi wydarzeniami dla muzyków Sklepu były wspólne występy z takimi artystami, jak: pianista grupy YES - Rick Wakeman, czy wybitny wokalista jazzowy - Bobby McFerrin. Sklep z Ptasimi Piórami wydał 8 autorskich płyt, nagrał wiele programów telewizyjnych i audycji radiowych. Koncertował w całej Polsce, a także w Austrii, Szwecji, Niemczech i we Francji. Z okazji Jubileuszu 40 lecia zespół wydał nowy album CD „Taką cię widzę" z piosenkami do wierszy wybitnego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego. Jedna z nich znalazła się na Liście Przebojów Trójki.

 

Obecny skład zespołu:

Ryszard Leoszewski - gitara, śpiew

Mariusz Smoliński - fortepian, piano

Krzysztof Ciesielski - kontrabas

Lech Grochala - perkusja

 

„Więź sentymentalna ze Sklepem łączy mnie od krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki w 1981 roku. Cieszę się, że przez te lata przetrwały nie tylko wspomnienia, ale również witalność i radość zespołu w spotkaniach z publicznością. Sklep z Ptasimi Piórami jest zespołem uśmiechniętym, nawet, gdy jest głęboko refleksyjny."(Janusz Deblessem - redaktor Radiowej Trójki)

 

„To najprzyjemniejsze brzmienia moich studenckich lat. To sklep, do którego dziś jestem gotów stać w kolejce. „...Jeśli istnieje ktoś, kto zsyła sny...", niech mnie przeniesie w tamten czas." (Henryk Sawka - satyryk)

 

„Wizytówką zespołu jest charakterystyczny głos Ryszarda Leoszewskiego. On też od wielu lat w jedyny i niepowtarzalny sposób przekłada niełatwe treści poetyckie na język piosenki. Niewyrażalna przestrzeń „podróży dookoła siebie" czy też „wiedzy o tym, jak nie jest" i „niewiedzy o tym, jak jest" sprawia, że coraz to nowe pokolenia odwiedzają ... sklep z ptasimi piórami." (dr Mikołaj Rykowski - muzykolog, muzyk związany z Akademią Muzyczną w Poznaniu)

 

Słowa kluczowe: Sklep z Ptasimi Piórami

« Powrót do poprzedniej strony