Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Music & Visual Experience

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 23-09-2018 19:00 Niedziela

Music & Visual Experience

23.09.2018 (niedziela), godz. 19.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

Joanna Dudkowska feat. KOVA & Felicjan Andrzejczak

 

Joanna Dudkowska to czołowa polska gitarzystka basowa. Na szczecińskim zamku wystąpi z wiolonczelistką Agnieszką Kowalczyk, znaną jako KOVA oraz Felicjanem Andrzejczakiem (Budka Suflera) wykonawcą niezapomnianych  utworów „Jolka, Jolka pamiętasz..." czy Noc komety.  Towarzyszyć im będą: Mateusz Urbaniak - piano,  Mateusz Brzostowski - perkusja,  Adaś Konieczny - gitara,  Kamila Bilicka - wokal.

 

Spektakl „ Music and Visual Experience" określany jest jako swoista podróż po muzyce. Nowatorskie aranżacje znanych utworów na bas i wiolonczelę z towarzyszeniem zespołu odkrywają na nowo zarówno utwory z kręgu muzyki popularnej jak i klasycznej. W programie znajdą się m.in. przeboje z repertuaru Michaela Jacksona, grup Red Hot Chili Peppers, Muse i Eurythimcs i Bruno Marsa. Nie zabraknie też utworów autorskich będących fuzją jazzu, rocka i muzyki klasycznej, oraz największych hitów Felicjana Andrzejczaka.

 

Joanna Dudkowska to basistka sesyjna, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej .Wymieńmy choćby  Felicjana Andrzejczaka, Roberta Chojnackiego, Niki Buzz'a, Witka Łukaszewskiego i jego grupę Grand Piano, czy Chuc'a Fraziera. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2017, Sopot Top of the top 2018,   Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis w stanie Tennessee i Rawa Blues Festival. Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu „Twój Blues". Razem ze wspomnianym amerykańskim gitarzystą Niki Buzz'em i z zespołem Dr Blues & Soul Re Vision nagrała album, który uznano za najlepszą płytę bluesową roku 2013 w Polsce. Dwa razy  ukazała się na okładce w ogólnopolskim magazynie BASISTA. Jej twórczość została zauważona przez światowy  BassTheWorld oraz Bass Players United.

 

Agnieszkę Kowalczyk Joanna Dudkowska poznała podczas współpracy z Witkiem Łukaszewskim. To spotkanie zaowocowało powstaniem zespołu Joanna Dudkowska feat. Kova. Dodajmy, że Kova ma w swym dorobku współpracę m.in. z amerykańską wokalistką Dee Alexander oraz Ray'em Wilsonem, współpracowałą z reżyserami i twórcami muzyki teatralnej. Grała na polskich i zagranicznych festiwalach. Występuje również pod nazwą KOVA w ramach swojego solowego projektu na wiolonczelę elektryczną i loop station.

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony