Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Faceci od kuchni / Wielkie żarcie

Kino i film Spotkania i wykłady Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: wstęp wolny (bilety wolnego wstępu do odbioru godzinę przed seansem w kasie Kina Zamek)

Kiedy:
25-09-2018 -26-09-2018

Faceci od kuchni

25.09.2018 (wtorek), godz. 18.00, wstęp wolny (bilety wolnego wstępu do odbioru godzinę przed seansem w kasie Kina Zamek)


2012, Francja, Hiszpania, Komedi 84 min

Scenariusz i reżyseria: Daniel Cohen

Obsada:  Jean Reno, Michaël Youn, Raphaëlle Agogué, Julien Boisselier, Salomé Stévenin, Serge Larivière, Issa Doumbi, Bun-hay Mean

 

 

 

Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest niczym Luwr wśród muzeów, a goście z wielotygodniowym wyprzedzeniem muszą oczekiwać na stolik, Alexandre wpada w nie lada tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Na miejsce Alexandra czyha niejeden młody kucharz, a on sam stoi przed bardzo trudnym wyborem. Albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky Bonnot - człowiek, który potrafi ugotować wszystko.

 

Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie

 

Przegląd filmów, w których motywem przewodnim jest posiłek, sztuka kulinarna - rozumiane jako idea, sposób na życie, pasja. Tytuł z jednej strony odwołuje się do kultowego filmu z 1973 r. w reżyserii Marco Ferreri, a z drugiej stanowi przewrotną grę słów nadając mu znaczenia zarówno strawy duchowej (jedzenie rozumiane, jako pokarm dla duszy) i cielesnej.

 

Pikanterii spotkaniom nadadzą Krzysztof Spór - nagrodzony w 2017 r. nagrodą PISF-u za publicystykę filmową w internecie i Bolesław Sobolewski - ikona szczecińskich restauratorów, muzyk, autor kulinarnych audycji radiowych i współautor książki pt. „W szponach Gryfa. Szczecin i Pomorze Zachodnie - historia od kuchni", którzy wprowadzać będą widzów w świat filmu z perspektywy ducha i podniebienia, a artystyczno-kulinarne utarczki spowodują wkraczanie na nowe niebanalne przestrzenie.

 

Projekt dofinansowany ze środków Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.

 

Seanse w ramach cyklu:

 

 

Wrzesień

25.09. / Faceci od kuchni

 

Październik

9.10.  / Podróż na 100 stóp / Reżyseria: Lasse Hallström

16.10. /  Szef / Reżyseria: Jon Favreau

30.10. / Soul Kitchen / Reżyseria: Fatih Akin

 

Listopad

6.11. / Smak Curry / Reżyseria: Ritesh Batr

20.11. / Kwiat wiśni i czerwona fasola / Reżyseria  Naomi Kawase

 

Słowa kluczowe: kino film

« Powrót do poprzedniej strony