Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Soul Kitchen / Wielkie żarcie

Kino i film Spotkania i wykłady Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: wstęp wolny (bilety wolnego wstępu do odbioru godzinę przed seansem w kasie Kina Zamek. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki)

Kiedy:
1. 30-10-2018 18:00 Wtorek

Soul Kitchen

30.10.2018 (wtorek), godz. 18.00, wstęp wolny (bilety wolnego wstępu do odbioru godzinę przed seansem w kasie Kina Zamek. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki)

Reżyseria: Fatih Akin

Dramat, Komedia, Niemcy, 99 min

Zinos jest właścicielem podupadającej restauracji „Soul Kitchen", która znajdującej się w Hamburgu. Na głowie ma sporo problemów: jego dziewczyna postanawia go porzucić, aby pracować w Szanghaju, brat wychodzi po odsiadce z więzienia, nie mając się gdzie podziać zamieszkuje u Zinosa, a dawny kolega Thomas, chcący odkupić restaurację, nasyła na Zinosa urząd kontroli. Załamany Zinos daje pracownikom restauracji wolną rękę. Tym samym niespełniony szef kuchni zaczyna gotować to, co zawsze chciał, a DJ odrywa ludzi wprost od talerza. Niespodziewanie restauracja staje się bardzo popularnym lokalem w Hamburgu.

 

Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek: Wielkie żarcie


Przegląd filmów, w których motywem przewodnim jest sztuka kulinarna, rozumiana jako idea, sposób na życie, pasja. Tytuł z jednej strony odwołuje się do kultowego filmu z 1973 r. w reżyserii Marco Ferreriego, a z drugiej stanowi przewrotną grę słów nadając mu znaczenia zarówno strawy duchowej i cielesnej.

 

Pikanterii spotkaniom nadadzą Krzysztof Spór, nagrodzony w 2017 r. nagrodą PISF-u za publicystykę filmową w Internecie oraz Bolesław Sobolewski, ikona szczecińskich restauratorów, muzyk, autor kulinarnych audycji radiowych i współautor książki pt. „W szponach Gryfa. Szczecin i Pomorze Zachodnie - historia od kuchni", którzy wprowadzać będą widzów w świat filmu z perspektywy ducha i podniebienia, a artystyczno-kulinarne utarczki spowodują wkraczanie na nowe niebanalne przestrzenie.

 

Projekt dofinansowany ze środków Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego.

 

 

Seanse w ramach cyklu:

 

 

Wrzesień

25.09. / Faceci od kuchni

 

Październik

9.10.  / Podróż na 100 stóp / Reżyseria: Lasse Hallström

16.10. /  Szef / Reżyseria: Jon Favreau

30.10. / Soul Kitchen / Reżyseria: Fatih Akin

 

Listopad

6.11. / Smak Curry / Reżyseria: Ritesh Batr

20.11. / Kwiat wiśni i czerwona fasola / Reżyseria  Naomi Kawase


 

Słowa kluczowe: kino film

« Powrót do poprzedniej strony