Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamek Książąt Pomorskich wspiera Ogólnopolską Kampanię #17milionów

Turystyka Inne propozycje Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp:

Kiedy:
1. 06-10-2018 00:00 Sobota

 

Zamek Książąt Pomorskich wspiera Ogólnopolską Kampanię #17milionów

 

06.10.2018r.

 

Zamek Książąt Pomorskich zaangażował się w Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów poświęconą osobom dotkniętym Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. W dniu 06.10.2018 Zamek Książąt Pomorskich rozświetli swoją stronę na zielono i tym samym dołączy do kilkudziesięciu instytucji, które tego dnia, w geście solidarności z osobami cierpiącymi na MPD podświetlą swe profile na kolor zielony.

 

Akcja podświetlania profili społecznościowych, stron internetowych oraz budynków na kolor zielony jest jednym z elementów IV edycji Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, której inicjatorem jest Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat" od 15 lat zapewniająca specjalistyczną opiekę dzieciom z MPD oraz prowadzącą różne inicjatywy społeczne, mające zwrócić uwagę na ich potrzeby i codzienne problemy.

 

Nazwa Kampanii - #17milionów związana jest z liczbą osób dotkniętych MPD, na całym świecie jest ich już ponad 17 milionów. Tegoroczna edycja oprócz działań mających na celu uwrażliwienie polskiego społeczeństwa oraz zwrócenia uwagi na problemy dzieci dotkniętych MPD, wzrostu świadomości na temat mózgowego porażenia dziecięcego koncentruje się na wdrożeniu programu profilaktyki neurogennego zwichnięcia stawów biodrowych, którym zagrożonych jest ponad 40% dzieci z MPD. Bazując na szwedzkich badaniach pokazujących, że regularne kontrole lekarskie,  odpowiednio dobrana rehabilitacja oraz kontrolne badania RTG stawów biodrowych pomagają znacznie ograniczyć występowanie neurogennego zwichnięcia stawów biodrowych i konieczność wykonywania bolesnych i skomplikowanych operacji - Fundacja Pomocy dzieciom „Kolorowy Świat" chce swoimi działaniami zainicjować wprowadzenie w Polsce podobnego programu profilaktyki stawów biodrowych. W związku z realizacją tegorocznego głównego celu Kampanii #17milionów, w całej Polsce w wybranych placówkach medycznych (od 1 do 31 października 2018) możliwe będzie wykonanie bezpłatnych badań RTG stawów biodrowych dzieci z MPD. Więcej informacji na ten temat dostępnych na: http://17milionow.pl/strona-g/podstrona-bezplatne-badania-profilaktyczne-dla-dzieci-z-mpd/

 

Ponadto, jak co roku, w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD, oprócz Zamku Książąt Pomorskich oraz kilkudziesięciu zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej na zielono zabłysną również setki profili społecznościowych osób prywatnych i  znanych osób publicznych. Ambasadorami kampanii zostali m.in.: Cezary Żak, Robert Janowski, Maria Pakulnis, Maciej Pieprzyca, Mateusz Grzesiak, Agnieszka Sienkiewicz.

 

Swoje poparcie osobom dotkniętym MPD można będzie okazać również w sportowy sposób biorąc udział w wyzwaniu sportowym #17milionówMetrów. Każdy od 1 do 31 października może biegnąc, idąc czy jadąc np. na rowerze dodać swoje metry aby wspólnie osiągnąć cel - 17 milionów metrów. Więcej informacji o wyzwaniu dostępnych jest na: http://17milionow.pl/strona-g/wyzwanie-sportowe-17milionowmetrow/

 

Zwieńczeniem Kampanii będzie Koncert Charytatywny, odbywający się 27 października w Gmachu Filharmonii Łódzkiej. Wystąpi Dorota Miśkiewicz z projektem PIANO.PL.

 

Więcej informacji o Kampanii: www.17milionow.pl i https://www.facebook.com/17milionow/

Informacje o Organizatorze: www.kolorowyswiat.org https://www.facebook.com/fundacjakolorowyswiat/

Słowa kluczowe: spotkanie

« Powrót do poprzedniej strony