Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Dzień Kina Polskiego

Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: bilety ulgowe i normalne w cenie 11 zł

Kiedy:
1. 11-11-2018 18:00 Niedziela

Dzień Kina Polskiego

11.11.2018 (niedziela), godz. 18.00 i 20.00, bilety ulgowe i normalne w cenie 11 zł

 

11 listopada obchodzić będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Polskie kino natomiast w tym roku obchodzi 110. urodziny. Najstarszym polskim filmem jest bowiem pochodząca z 1908 roku „Pruska kultura".  Dlatego też nie możemy ominąć takiej okazji do świętowania!  We wszystkich kinach Sieci Kin Studyjnych, w tym także w kinie Zamek w dniu 11 listopada zagości kino polskie w cenie 11 zł za bilet.

 

W tym dniu zapraszamy o godz. 18.00 na jesienną premierę „Jak pies z kotem" w reżyserii Janusza Kondratiuka, a o godz. 20.00  niesamowity dokument Ryszarda Kruka „Republika. Narodziny Legendy."

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

 

Dodatkowo przez cały listopad bilety ulgowe do kina Zamek będą w cenie 11 zł.

 

Dzień Kina Polskiego

Jak pies z kotem

11.11.2018 (niedziela), godz. 18.00, bilety ulgowe i normalne w cenie 11 zł

Polska, 2018, dramat, komedia, 102 min

Reżyseria Janusz Kondratiuk

 

Obsada: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna, Marcin Stępniak, Marian Buczkowski, Jan Kondratiuk

 

Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia", to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia.

Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień, jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

Dzień Kina Polskiego

Republika. Narodziny Legendy

11.11.2018 (niedziela), godz. 20.00, bilety ulgowe i normalne w cenie 11 zł

Polska, 2017, dokumentalny, muzyczny, 51 min

Reżyseria Ryszard Kruk

 

Jest połowa lat 70. W Toruniu działa środowisko artystyczne skupione wokół Studenckiego Klubu Pracy Twórczej "Od Nowa". Młodzi ludzie rozwijają tam różne formy aktywności: powstają teatry, zespoły muzyczne, działają plastycy i performerzy. W tym artystycznym tyglu kilkoro znajomych zakłada grupę Res Publika, późniejszą Republikę. Tak zaczyna się film opowiadający o pierwszym okresie działalności zespołu, zakończonym jego rozpadem w 1986 roku. W filmie wykorzystano ciekawe, mało znane archiwa filmowe i muzyczne, fragmenty nagrań, nigdy niepublikowane zdjęcia oraz różne interpretacje i omówienia wybranych utworów zespołu. Opowieść o rodzącym się fenomenie Republiki porusza również kontekst historyczny czasów i miejsca twórczego fermentu, jakim było toruńskie środowisko studenckie.

Słowa kluczowe: kino film

« Powrót do poprzedniej strony