Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

303. Bitwa o Anglię

Kino i film Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: Bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób). Przez cały listopad bilety ulgowe w cenie 11 zł! Dla 55-latków z okazji 55-lecia istnienia Kina w 2018 roku bilety w cenie 10 zł.

Kiedy:
1. 21-11-2018 17:00 Środa

Przerwa techniczna w Kinie Zamek

Z powodu awarii serwera w najbliższych dniach nieczynne będzie Kino Zamek.

Zakupione bilety zwrócić można w kasie kina (kasa jest czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 - 18.00, tel. 91 434 83 65.

Na bieżąco informacje będziemy także zamieszczać na profilu Kina Zamek na Facebooku oraz naszej stronie internetowej zamek.szczecin.pl

Za utrudnienia przepraszamy.


 

 

303. Bitwa o Anglię

21.11.2018 (środa), godz. 17.00

23.11.2018 (piątek), godz. 17.00

24.11.2018 (sobota),  godz. 19.00

25.11.2018 (niedziela), godz. 18.00

2018, Polska/ Wielka Brytania,dramat/wojenny, 105 min

Reżyseria: David Blair

 

Obsada: Marcin Dorociński, Filip Pławiak, Iwan Rheon, Milo Gibson, Adrian Zaremba, Sławomir Doliniec, Rafał Ferenc, Damian Dudkiewicz Radosław Kaim, Kamil Lipka

 

Pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja, opowiadająca niesamowitą historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki - legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego („Jack Strong", „Pitbull. Ostatni pies") i Filipa Pławiaka („Listy do M. 3"), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu „Gra o tron" - Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona - Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu „Przełęcz ocalonych"). Reżyserii podjął się David Blair -zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski - wybitny operator, który pracował przy „Generale Nilu", „80 milionach" i serialu „Czas honoru. Powstanie".

 

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAF-u. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo" Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów - to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Słowa kluczowe: kino film

« Powrót do poprzedniej strony