Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Szczeciński Salon Poezji

Spotkania i wykłady Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny - bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I), od godz. 17.00 w dniu wydarzenia, liczba miejsc ograniczona

Kiedy:
1. 24-01-2019 17:30 Czwartek

SZCZECIŃSKI SALON POEZJI

24.01.2019 (czwartek), godz. 17.30, Hol Wschodni (wejście A, parter), wstęp wolny - bezpłatne wejściówki do odbioru  w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) w dniu wydarzenia, od godz. 17.00, liczba miejsc ograniczona.

 

 

KRZYSZTOF JANCZAR czyta poezje Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego


Prowadzenie: Michał J. Kawecki, twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji

 

Oprawa muzyczna: Ryszard Leoszewski (gitara)

 

Bułat Okudżawa (1924-1997) to jedna z najciekawszych postaci XX-wiecznej kultury rosyjskiej. Bard, poeta, prozaik, kompozytor ballad, pieśni lirycznych i satyrycznych, dramaturg.

 

Włodzimierz Wysocki (1938-1980), pieśniarz, poeta i aktor (jako aktor zyskał sławę swoimi kreacjami w Teatrze na Tagance oraz kilkoma rolami filmowymi). Dla większości był przede wszystkim pieśniarzem, rosyjskim bardem.

 

Krzysztof Janczar (ur. 1950 r.), aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, syn aktora Tadeusza Janczara. W wieku 15. lat stał się znany dzięki roli Pawła Jankowskiego w legendarnym serialu komediowym „'Wojna Domowa"' [1965] Jerzego Gruzy.

Słowa kluczowe: spotkanie

« Powrót do poprzedniej strony