Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowy Wieczór Książęcy przy Muzyce

Spotkania i wykłady Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: bilety: 5 zł

Kiedy:
1. 24-02-2019 16:00 Niedziela

 

Zamkowy Wieczór Książęcy przy Muzyce

24.02.2019 (niedziela), godz.16.00, Sala Literacka, (wejście A, II p.), bilety: 5 zł

 

Temat spotkania: Lirycznie i nastrojowo, czyli odcienie miłości

 

Prowadzenie: dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski

 

Miłość to jeden z najważniejszych tematów w sztuce: nie tylko w plastyce i literaturze, ale również w muzyce. Piosenki o uczuciach, o miłości niespełnionej, odtrąconej, nieszczęśliwej (a także odwzajemnionej) powstawały od zawsze i powstają nadal. Warto przyjrzeć się znanym oraz zapomnianym piosenkom polskim z okresu międzywojennego i z lat późniejszych. Gawęda o twórcach, poetach i kompozytorach, ubarwiona anegdotami będzie towarzyszyć minirecitalowi wokalnemu Piotra Zemły.

 

Piotr Zemła - wokalista , projektant wnętrz, artysta.

Mówi o sobie wokalista sentymentalny z zacięciem musicalowym. Śpiewa światowe i polskie, ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej. Jak i te mniej znane, które czekają na odkrycie. Wyznaje zasadę, że piosenka żyje tak długo jak długo jest śpiewana i dlatego chętnie przybliża słuchaczom utwory sprzed nawet kilkudziesięciu lat.

Był gościem w różnych programach telewizyjnych między innymi Dzień dobry TVN, Rozmowy w toku, Pytanie na Śniadanie, Must Be the music .Na Warszawskim festiwalu piosenki musicalowej imienia Georga Gershwina został wyróżniony za Największą Indywidualność sceniczną. Współpracował z Gdyńską Orkiestrą symfoniczną oraz Krakowską Młodą Filharmonią.

Słowa kluczowe: spotkanie

« Powrót do poprzedniej strony