Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Wiosenne Koncerty Gitarowe / ACh Duo

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: bilety:40 zł normalny, 30 zł ulgowy

Kiedy:
1. 31-03-2019 18:00 Niedziela

ACh Duo

31.03.2019 (niedziela), godz. 18.00, Galeria Gotycka (wejście J), bilety wyprzedane

 

Uwaga! W Galerii Gotyckiej, gdzie odbywają się koncerty w ramach WKG, miejsca są nienumerowane

 

ACh Duo:

Noemi Hańczyk (harfa)

Aleksander Pankowski vel Jankowski (gitara)

 

Współpraca harfistki Noemi Hańczyk i gitarzysty Aleksandra Pankowskiego vel Jankowskiego rozpoczęła się w 2012 roku podczas nauki w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie. Od początku zostali docenieni na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach zdobywając m.in. II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie - nagroda specjalna w postaci nagrania płyty (2013), II miejsce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Trzęsaczu (2013), III miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Kielcach (2013). Do ich ostatnich sukcesów zalicza się I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Suoni d'Arpa w Saluzzo otrzymując nagrodę specjalną - recital w Bolonii (Włochy, 2018) oraz II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Harfowym im. „Marcela Tourniera" w Cosenzy (Włochy, 2018).

 

W ich repertuarze są zarówno kompozycje oryginalnie napisane na duet gitarowo-harfowy przez takich kompozytorów jak Aleksander Tansman czy Maximo Diego Pujol, jak i własne opracowania muzyki Claude'a Debussy'ego czy Philipa Glassa.

Nietypowe zestawienie instrumentów i mało znany oryginalny repertuar stanowi o unikatowości duetu, który jest jedynym takim aktywnie działającym polskim zespołem.

 

Współpraca redakcyjna Wiosennych Koncertów Gitarowych: RMF Classic

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony