Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Wiosenne Koncerty Gitarowe / Duet Pałac / Cardozo

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: bilety: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy

Kiedy:
1. 06-04-2019 18:00 Sobota

Duet Pałac / Cardozo

6.04.2019 (sobota), godz. 18.00, Galeria Gotycka (wejście J), bilety wyprzedane

 

Uwaga! W Galerii Gotyckiej, gdzie odbywają się koncerty w ramach WKG, miejsca są nienumerowane

 

Duet Pałac Cardozo:

Julia Pałac (flet)

Fabián Cardozo (gitara)

 

Flecistka Julia Pałac urodziła się w 1991 roku w Szczecinie. Edukację artystyczną rozpoczęła w szczecińskich szkołach muzycznych w klasach Pawła Majewskiego, Anny Chudzio-Leszczyńskiej i Sylwii Kędzierskiej. Po maturze wyjechała do Niemiec studiować w Mainz u prof. Dejana Gavrica, a nastepnie flet traverso u prof. Karla Kaisera w Akademii Muzycznej we Frankfurcie nad Menem.

 

Jest laureatką wielu konkursów, między innymi w Szczecinie, Poznaniu, Belgradzie, Elblągu, Wrocławiu. Była stypendystką Prezydenta Miasta Szczecina, Premiera Polski, Deutschlandstipendium, fundacji Yehudi Menuhin Live Music Now.

 

W latach 2017-2018 była członkiem orkiestry MusicAeterna, prowadzonej przez Teodora Currentzisa, z którą koncertowała na całym świecie w najważniejszych salach koncertowych, takich jak La Scala w Mediolanie, Concertgebouw Amsterdam, Wiener Konzerthaus, Royal Dutch Opera, Elbphilharmonie Hamburg, Great Hall of the Moscow Conservatory. Od wielu lat jest regularnie zapraszana do projektów „I, Culture Orchestra".

 

Pasjonuje się wykonawstwem muzyki dawnej na historycznych instrumentach. Gra na kopiach instrumentów renesansowych, barokowych, klasycznych i romantycznych. Współpracowała z takimi wykonawcami muzyki dawnej jak Ton Koopman, Martin Gester, Wolfgang Katschner, Paweł Osuchowski, Felix Koch. Wraz z zespołem Neumeyer Consort dokonała jako solistka nagrania V Koncertu Brandenburskiego Bacha.

 

Latem 2018 była asystentką prof. Christiana Studlera (Hochschule der Künste Bern) podczas kursu Crescendo Hungary, gdzie pracowała ze studentami nad muzyką barokową. Bardzo ważne są dla niej projekty łączące aktywność artystyczną z działalnością na rzecz lokalnych społeczności - w sierpniu 2018 uczestniczyła w festiwalu Music Overcomes Walls na Ukrainie Wschodniej w pobliżu okupowanego przez Rosję terytorium. Chętnie muzykuje z seniorami w domach starości, prowadzi warsztaty teoretyczno-praktyczne o muzyce. Ma również duże doświadczenie w dyrygenturze chóralnej. Obecnie mieszka w Bazylei, gdzie oprócz działalności koncertowej, prowadzi amatorski chór seniorów i uczy się malować w antropozoficznej szkole artystycznej.

 

Fabián Cardozo urodził się w 1986 roku w San Miguel de Tucumán w Argentynie. Jako ośmiolatek zaczął grać na gitarze pod okiem swego ojca. W wieku 11 lat rozpoczął karierę jako wokalista argentyńskiej muzyki folkowej. Rok później rozpoczął studia gitary klasycznej w Instituto Superior de Música na Uniwersytecie w Tucumán, które zakończył w 2005 roku. W 2006 roku wygrał stypendium argentyńskiego narodowego funduszu sztuk „Fondo Nacional de las Artes".

Od 2008 roku mieszka w Szwajcarii. Studia u prof. Pablo Márqueza w Akademii Muzycznej w Bazylei zakończył tytułem magistra w dziedzinie gitary (w 2010 roku) oraz pedagogiki muzycznej (w 2012).

 

Fabián Cardozo występował jako solista, z zespołami kameralnymi i orkiestrami w Argentynie, Boliwii, Chile, Meksyku, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Jest laureatem 10. nagród w międzynarodowych konkursach. Ostatnią z nich było III miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Gitarowych Maurizio Biasini w Paryżu w 2018 roku.

 

Prowadzi działalność pedagogiczną ucząc w szkołach muzycznych w Bazylei i w Riehen oraz udzielając lekcji mistrzowskich w zakresie gry solowej na gitarze, muzyki kameralnej i argentyńskiej muzyki ludowej.

 

Współpraca redakcyjna Wiosennych Koncertów Gitarowych: RMF Classic

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony