Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Tylko we Lwowie

Wystawy Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
26-04-2019 -02-06-2019

 

Hol skrzydła wschodniego (wejście A)

Tylko we Lwowie

26.04. - 2.06.2019

 

Wernisaż 25 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Galerii Gotyckiej Zamku (wejście J), wstęp wolny.

 

Wystawa fotografii ukraińskiego fotografika  Romana Gerynowicza, członka AFIAP oraz Narodowego Związku Artystów- Fotografików Ukrainy.

Artysta mówi o sobie i wystawie następującymi słowami:  „Lwów to miasto, gdzie się urodziłem, które  ogarnęło i przytuliło mnie, oczarowało. Fotografując próbuję poznać tajemnice jego ulic, spoglądając na najciekawsze istoty na świecie - ludzi. I nawet wtedy, kiedy uliczna pustka wieje chłodem i przy ulicy nie ma żadnego drzewa, obecność człowieka odczuwana jest w sennych budynkach o zamkniętych oczach i bramach, które za moment zostaną  otwarte, w szumie aut,  w drobnej mżawce, która opadać będzie po południu zgodnie z prognozą... Wszystko świadczy o tym, że człowiek jest blisko. I nie ma znaczenia, kiedy się urodził - kilkadziesiąt czy sto lat temu - on jest tu obecny, on żyje w tym mieście, oddycha jego powietrzem [...]".

Roman Gerynowicz  urodził się w 1959 roku, mieszka i pracuje we Lwowie. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Na wystawie w szczecińskim Zamku pokaznaych jest 35 fotografii artysty.

 

Słowa kluczowe: wystawa

« Powrót do poprzedniej strony