Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowe Spotkanie z Psychologią i Sztuką

Spotkania i wykłady Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: bilety 8 zł

Kiedy:
1. 21-05-2019 17:30 Wtorek

 

Zamkowe Spotkanie z Psychologią i Sztuką

21.05.2019 (wtorek), godz.17.30,Hol Wschodni (wejście A, parter), bilety 8 zł, ilość miejsc ograniczona

 

Temat spotkania: Edukacja - droga do wolności

 

Gość spotkania: prof. zw. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak

 

Oprawa muzyczna: Przemysław Bielec - gitara

 

Prowadzenie: Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Zamkowych Spotkań z Psychologią i Sztuką.

 

„Jeżeli jesteś młody, darzysz szkołę życzliwością i szacunkiem. Ale nie ulegaj złudzeniom - to nie szkoła, nie lekcje, nie programy (...) czegoś cię nauczą. To może zrobić tylko nauczyciel (...). To on nauczy cię mądrego życia pomimo szkolnych programów i nakazów. Dlatego módl się o mądrych nauczycieli i bądź im wdzięczny". Autorem tych słów jest profesor dr hab. Tadeusz Sławek, były rektor Uniwersytetu Śląskiego.

 

W sytuacji głębokiego kryzysu edukacji potrzebna jest rozmowa o fundamentalnej roli nauczyciela w szkole. Rozmowę taką przeprowadzą Michał Józef Kawecki, psycholog terapeuta, oraz jego gość prof. zw. dr hab. Maria Czerepaniak-Walczak, kierownik Zakładu Pedagogiki Ogólnej w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

 

Przemysław Bielec - gitarzysta, pedagog, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, filii w Szczecinie, nauczyciel w szczecińskich szkołach muzycznych I stopnia, wykładowca w byłej Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego i w Szkołach Artystycznych TOP-Art.

Muzyk, instrumentalista, kompozytor, przez wiele lat związany z "Piwnicą przy Krypcie", gdzie występował z największymi aktorami scen szczecińskich. Założyciel i lider zespołu Compadres, z którym przez szereg lat grał muzykę hiszpańską i latynoską, koncertując w kraju i za granicą. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami jako muzyk sesyjny (m. in. Konradem Pawickim, Grupo Costa).

 

Słowa kluczowe: spotkanie

« Powrót do poprzedniej strony