Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Warsztaty aktorskie: Method Acting

Spektakle Edukacja ARA Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: karnet dwudniowy: 150 zł

Kiedy:
15-06-2019 -16-06-2019

Uwaga! Warsztaty, z przyczyn niezależnych od organizatora, odbędą się w innym terminie (o nowym terminie poinformujemy na profilu fb oraz na stronie zamek.szczecin.pl). Przepraszamy za zmiany w programie.

 

S T R A S B E R G   W   T E A T R Z E

- W A R S Z T A T Y   A K T O R S K I E

M E T H O D   A C T I N G

 

15,16.06.2019 (sobota, niedziela), zapisy: Dział Edukacji Artystycznej, 91 434 83 25, karnet dwudniowy: 150 zł

 

Sobota w godz. 10.00-13.00 / przerwa / i po przerwie 14.00-18.00

 

Niedziela w godz. 10.00-12.00 / przerwa / i po przerwie 13.00-15.00

 

Specjalistyczny, dwudniowy cykl zajęć przeznaczony dla aktorów, instruktorów teatralnych, studentów kierunków aktorskich, kandydatów do szkół teatralnych oraz wykonawców poruszających się w kręgu sztuki żywego słowa.

 

Prowadzenie: dr Małgorzata Lipmann - aktorka, wykładowca, reżyser obsady, absolwentka Lee Strasberg Theatre & Film Institute w Nowym Jorku.

 

Spotkania przybliżą uczestnikom podstawy "Method Acting" - podejścia do aktorstwa opartego na intensywnej pracy emocjonalnej, którego bazą jest wywodząca się z systemu Konstantina Stanisławskiego Metoda Lee Strasberga.

 

Z jednej strony zajęcia będą rodzajem treningu teatralno-aktorskiego (przydatnego na każdym etapie rozwoju zawodowego i każdym stopniu zaawansowania), z drugiej strony (poprzez ćwiczenia pamięci zmysłowej, sposobów relaksacji i korzystania z improwizacji) dadzą narzędzia do wykorzystania w samodzielnej pracy nad rolą, do budowania postaci i jej świata, a także umiejętności wspomagające wyzbycie się napięcia emocjonalnego i przygotowanie się do wyjścia na scenę czy przed kamerę.

Okazją do sprawdzenia jak poznawane elementy metody Strasberga i ich rezultaty można stosować w sposób bezpośredni (na konkretnym materiale) będzie praktyczna część warsztatów. Polem doświadczeń staną się wówczas wybrane i przygotowane wcześniej przez uczestników sceny lub monologi.

Słowa kluczowe: warsztaty

« Powrót do poprzedniej strony