Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Letnie Koncerty Plenerowe

Koncerty Turystyka Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
30-06-2019 -25-08-2019

L E T N I E   K O N C E R T Y

P L E N E R O W E

 

Dziedziniec Menniczy, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny


W przypadku niepogody - hol w skrzydle wschodnim (wejście A, parter). Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca na pół godziny przed koncertem).

 

Podczas wakacji na Dziedzińcu Menniczym Zamku organizujemy bezpłatne koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne (m.in. muzykę poważną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing), w tym także artystów ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.

 

Otwarta formuła imprezy, miła atmosfera oraz popularny repertuar - wszystko to powoduje, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

 

 

Koncert wokalny

30.06.2019 (niedziela), godz. 16.00, wyjątkowo dziedziniec Zamku (a nie Menniczy), wstęp wolny

 

Mirosław Kosiński - baryton

Krzysztof Figiel - fortepian

 

W programie przeboje lekkiej muzyki wokalnej, m.in. pieśni włoskie, rosyjskie romanse, polskie pieśni i piosenki przedwojenne oraz piosenki kompozytorów amerykańskich.

 

 

Mirosław Kosiński  swoją przygodę z operową sceną zaczął jeszcze podczas studiów w Łodzi, gdy nawiązał współpracę z Teatrem Wielkim i Teatrem Muzycznym. Ze Szczecinem związany jest na stałe od kwietnia 1979 roku. Był śpiewakiem-solistą Opery na Zamku (dawniej Państwowy Teatr Muzyczny, Opera i Operetka). W maju 1979 roku debiutował w tytułowej roli w operze Karola Kurpińskiego Henryk VI na łowach. Ma w swoim dorobku artystycznym główne partie barytonowe w operach St. Moniuszki, G. Verdiego, G. Pucciniego, G Bizeta i K. Kurpińskiego. Chętnie śpiewa również w operetkach i musicalach (Boccaccio, Zemsta Nietoperza, Baron Cygański). Jest też wykonawcą pieśni od romantyzmu po utwory współczesne. Szczególne miejsce w jego repertuarze zajmują oratoria, msze i kantaty. Występował na estradach i scenach prawie całej Europy oraz w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

 

Dokonał licznych nagrań wokalnych, które ukazały się na kilku płytach kompaktowych. Brał również udział w muzycznych programach telewizyjnych. Mimo przejścia na emeryturę w 2008 roku nadal jest aktywny artystycznie - śpiewa, organizuje i prowadzi koncerty oraz imprezy muzyczne.

 

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony