Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Byle nie o miłości

Koncerty Turystyka Spektakle Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: bilety 40, 30 zł ulgowy

Kiedy:
1. 31-08-2019 20:00 Sobota

 

Byle nie o miłości

31.08.2019 (sobota),  godz. 20.00, Dziedziniec Menniczy, bilety 40, 30 zł

 

Piosenki Agnieszki Osieckiej z projekcją fragmentów wywiadów z udziałem Poetki

 

Nula Stankiewicz - wokal

Janusz Strobel - gitara

Mariusz „Fazi" Mielczarek - saksofony, flety

 

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości".

Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat, słuchacz ma wrażenie, że ona tu jest i prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła...

A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami - tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i prawie nieznanymi, które zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla lubiących nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka „Małgośka", sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.

 

Nula Stankiewicz

Każdy, kto choć raz zetknął się z tą artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju.

 

Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową", ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Dotychczas współpracowała Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim i wieloma innymi.

 

Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet. Ona - subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów. On - wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

 

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony