Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Letnie Koncerty Plenerowe: Wojtek Rapa Quartet

Koncerty Turystyka Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 14-07-2019 16:00 Niedziela

L E T N I E   K O N C E R T Y

P L E N E R O W E

 

Dziedziniec Menniczy, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny

 

W przypadku niepogody - Hol Wschodni (wejście A, parter), wówczas obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem.

 

Podczas wakacji na Dziedzińcu Menniczym Zamku organizujemy bezpłatne koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów, reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne (m.in. muzykę poważną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing), w tym także artystów ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.

 

Otwarta formuła imprezy, miła atmosfera oraz popularny repertuar - wszystko to powoduje, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

 

Wojtek Rapa Quartet

14.07.2019 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

Wojtek Rapa Quartet - „Inaczej"

 

Małgorzata Jarmoc - wokal

Wojtek Rapa - wokal, gitary

Janusz „Kanapa" Jędrzejewski - bas

Jakub Fiszer - perkusja

 

„Inaczej" to nowy projekt muzyczny kwartetu Wojtka Rapy. Program koncertu wypełnią utwory Krzysztofa Klenczona, Tadeusza Nalepy, Czesława Niemena i inne utwory w stylistyce pop-jazz-rock.

 

Wojciech Rapa - wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor, dziennikarz muzyczny, współpracownik magazynu „TopGuitar". Grał w popularnych zespołach big-beatowych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, m.in. Wawele czy Telegram Jacka Bromskiego. Współpracował z pionierami polskiego mocnego uderzenia - Kasią Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem oraz członkami NO TO CO i Czerwonych Gitar. W latach siedemdziesiątych brał udział w festiwalach Jazz nad Odrą, Festiwalu Awangardy w Kaliszu. Pomysłodawca cyklu koncertów „Szczecińskie Dinozaury" oraz „Muzyczne Zaduszki". Od 1995 roku kieruje własna formacją jazz-rockową „Wojtek Rapa Quartet", z którą nagrał płytę „Szczecin-Szczecin". Współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Z. Levandkiem, T. Grabowskim, A. Wentem, P. Serafińskim. Jest stałym członkiem legendy polskiej sceny big-beatowej - zespołu Czerwono-Czarni, autorem książek o tematyce rockowej „Szczeciński big-beat, Czerwono-Czarni i ja, „Mocne uderzenie po szczecińsku". Jako solista i wraz z zespołem wystąpił w filmie „Bilet na Księżyc" nagrodzonym na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2013 roku. W kwietniu 2018 r. artysta obchodził jubileusz 55-lecia działalności artystycznej. Wiosną br. artysta otrzymał Medal Prezydenta Miasta Gdańska w dowód uznania za popularyzowanie bigbitu w Polsce i zagranicą oraz wkład w życie kulturalne miasta Gdańska.

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony