Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Letnie Koncerty Plenerowe: EthnoFlow

Koncerty Turystyka Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 28-07-2019 16:00 Niedziela

L E T N I E   K O N C E R T Y

P L E N E R O W E

 

Dziedziniec Menniczy, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny

 

W przypadku niepogody - Hol Wschodni (wejście A, parter), wówczas obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem.

 

Podczas wakacji na Dziedzińcu Menniczym Zamku organizujemy bezpłatne koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów, reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne (m.in. muzykę poważną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing), w tym także artystów ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.

 

Otwarta formuła imprezy, miła atmosfera oraz popularny repertuar - wszystko to powoduje, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

 

EthnoFlow

28.07.2019 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

 

Koncert uświetniający finisaż „Tańcząc z wilkami".

 

Robert Jarzębski - gitara, saz

Maciej Bosy Marcinkowski - klarnet, saksofon sopranowy, duduk, szałamaja, sopiłka

Andrzej Janusz - cajon, timbal, conga, pandeiro, perkusjonalia

 

W programie muzyka etniczna nawiązująca do klimatu wystawy - dynamiczna, a zarazem pełna spokoju i zadumy, wypełniona dźwiękami lasu - śpiewających ptaków i wyjących wilków.

 

EthnoFlow to spotkanie trzech muzyków, którzy próbują instrumentami opisywać kulturową różnorodność świata. Tworzą dźwiękowe impresje, przywołujące w wyobraźni obrazy najbardziej fascynujących miejsc. Wsłuchując się w ich muzykę poczujemy pod powiekami piasek Sahary, usłyszymy gwar arabskich targowisk, doznamy olśnienia bogactwem orientu. Na miejscu będą także skojarzenia z muzyką filmową, z uwagi na wypracowaną w utworach ogromną przestrzeń, a także wykorzystane instrumentarium. Obok powszechnie znanych gitary czy klarnetu, usłyszymy etniczne saz, duduk, szałamaję czy darbukę. Repertuar stanowią własne kompozycje inspirowane kulturą krajów egzotycznych, oraz opracowane motywy muzyczne utworów ludowych z różnych stron świata. Nie dbają przy tym o stylowość charakterystyczną dla poszczególnych źródeł, celem jest osiągnięcie nowej wartości, spójnej w brzmieniu i interesującej pod względem artystycznym. Dążą zatem do syntezowania, pozwalając na swobodny przepływ inspiracji, motywów, kolorów i brzmień ... swoiste ethno flow.

 

Liderem i pomysłodawcą EthnoFlow jest gitarzysta Robert Jarzębski. Towarzyszą mu grający na instrumentach dętych Maciej Bosy Marcinkowski i perkusjonista Andrzej Janusz. Wszyscy trzej to muzycy bardzo wszechstronni, a zanim się spotkali brali udział w niezliczonej ilości muzycznych i artystycznych przedsięwzięć. Każdy ma doświadczenie kompozytorskie: pisali do filmów, przedstawień teatralnych, dla zespołów które współtworzyli. Są lub byli muzykami grup z gatunku folk, ethno czy world music. Biorą udział w warsztatach gry na instrumentach etnicznych, zajmują się terapeutycznymi właściwościami dźwięku. Z powodzeniem uprawiają inne gatunki muzyki: klasykę, jazz, piosenkę literacką. Zdobywali laury na festiwalach i konkursach. Współpracują̨ z instytucjami kultury w całej Polsce. Dorobek artystyczny każdego z artystów stanowią również nagrania płytowe, zarówno studyjne, jak i koncertowe.

 

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony