Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Letnie Koncerty Plenerowe: Dawno temu, przed wojną...

Koncerty Turystyka Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 01-09-2019 16:00 Niedziela

 

L E T N I E   K O N C E R T Y

P L E N E R O W E

 

dziedziniec Zamku, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny

 

W przypadku niepogody - Hol Wschodni (wejście A, parter), wówczas obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem.

 

Podczas wakacji na zamkowym dziedzińcu organizujemy bezpłatne koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów, reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne (m.in. muzykę poważną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing), w tym także artystów ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.

 

Otwarta formuła imprezy, miła atmosfera oraz popularny repertuar - wszystko to powoduje, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

 

 

 

Dawno temu, przed wojną...

1.09.2019 (niedziela), godz. 16.00, dziedziniec Zamku, wstęp wolny

 

W programie koncertu znajdą się m.in. piosenki Mariana Hemara, Andrzeja Własta i Emanuela Schlechtera.

 

Wystąpią:

Piotr Zemła - wokal

Aleksandra Mońko-Allen - fortepian

Paweł Urowski - kontrabas

Kacper Skolik - perkusja

 

Ten koncert to skrząca się, kolorowa mozaika, zbudowana z ludzkich emocji, które tak naprawdę są takie same, choć minęło już kilkadziesiąt lat. Słuchacze zostaną zabrani w podróż do czasów, gdy warstwa tekstowa, jak i interpretacja piosenki, były niezmiernie istotne. Dawno temu przed wojną piosenka była przyjacielem, który towarzyszył na co dzień i od święta, a radio było wielkim medium.

12 utworów w ciekawych aranżacjach i osobistych interpretacjach pozwoli słuchaczom zanurzyć się w wyjątkowy świat, który wraz z wybuchem wojny przestał istnieć.

 

Piotr Zemła - wokalista, projektant wnętrz, dusza artystyczna. Mówi o sobie: wokalista sentymentalny z zacięciem musicalowym. Śpiewa światowe i polskie ponadczasowe przeboje muzyki rozrywkowej, ale i te mniej znane, które czekają na odkrycie.

Wyznaje zasadę, że piosenka żyje tak długo, jak długo jest śpiewana. Chętnie przybliża słuchaczom utwory sprzed nawet kilkudziesięciu lat, lecz we własnej, bardzo osobistej interpretacji.

Na warszawskim Festiwalu Piosenki Musicalowej im. Georga Gershwina został wyróżniony jako Największa Indywidualność Sceniczna. Współpracował z Filharmonią Koszalińską, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Krakowską Młodą Filharmonią.

 

piotr_zema_600_01

 

Aleksandra Mońko-Allen - pianistka i kompozytorka czerpiąca inspirację z twórczości takich muzyków jak Krzysztof Komeda, Bobby Timmons, McCoy Tyner, Horace Silver, Lee Morgan, John Coltrane czy Art Blakey.

Jest absolwentką Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Yorku u boku takich muzyków, jak John Patitucci, John Hicks i Ronney Mathews. Ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie w klasie fortepianu dr Marvy Cooper. Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville w stanie Maryland, komponując i aranżując dla niego utwory.

Dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku za utwory „I will not fall in love with you" i „Ocean". W Waszyngtonie współpracowała z muzykami takimi, jak Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha czy Vanessa Williams. Zagrała w Tribute to Charlotte Holloman w University of the District of Columbia w USA. Po trzynastu latach pobytu w Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski.

 

Paweł Urowski - kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Zdobywca nagród na konkursach jazzowych takich, jak m.in. EIM, Jazz Juniors czy Krokus Jazz Festiwal. Nagrał 18 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramach formacji „Dziki Jazz". Współpracował z artystami takimi, jak: Dominik Bukowski, Przemek Dyakowski, Anna Serafińska, Maciej Sikała, Weronika Korthals, Dwiki Dharmawan, Joanna Knitter, Wendy Lands, Eric Allen. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie grał w spektaklach „Zły", „Grease", „Skrzypek na dachu", „Spamalot", Przygody Sindbada Żeglarza", „Notre Dame de Paris", „Musicalomania", „Piotruś Pan".

 

Kacper Skolik - perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Swoją pasję do muzyki i gry na perkusji odkrył dopiero w liceum. Zaczął wtedy uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018".

 

 

 

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony