Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź

do tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
reżyseria: Małgorzata Iwańska
opracowanie muzyczne: Andrzej Janaszek
scenografia: Arkadiusz Gacparski
choreografia: Arkadiusz Buszko
premiera: 25 października 2003 r.

To drugi obok "Konstanty kontra Ildefons - decydujące starcie" spektakl Piwnicy przy Krypcie oparty na tekstach Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

"Ale to zupełnie inne ujęcie niż to, które zaproponowali moi koledzy. - zapewnia Małgorzata Iwańska - Poprzez wybór poezji Gałczyńskiego postanowiłam zabawić się w świat kobiecy i pokazać różne kobiety, z różnymi marzeniami, oczekiwaniami. Wybrałam piosenki, które pokazują, że niosąc ten bagaż pełen nadziei, marzeń, lęków, po drodze cos gubimy, ale też o coś się wzbogacamy, coś zmieniamy, a temu towarzyszą jakieś emocje"

To spektakl po części autorski - jego bohaterka, Małgorzata Iwańska występuje w dwóch rolach: śpiewa i jest reżyserem. Teksty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ułożyła w pewną logiczną całość - od tych o marzeniach osoby dorastającej, niemal infantylnej, do tych poważniejszych, nie zawsze spełnionych. Do tego skromna, umowna scenografia Arkadiusza Gacparskiego - walizka, kufer podróżny, szary prochowiec, który czasem wystepuje w roli tancerza. (...) Niewątpliwym atutem spektaklu są także dwaj muzycy - Andrzej Janaszek - fortepian oraz wirtuoz skrzypiec - Jan Waraczewski. (Ewa Koszur, Głos Szczeciński)