Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Niedzielne Koncerty Południowe

Tradycja Niedzielnych Koncertów Południowych w zamkowej Sali księcia Bogusława X sięga 1985 roku. Organizowane są w każdą niedzielę oraz w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, zawsze o godz. 12:00, najczęściej w Sali Bogusława X, a w okresie letnim niekiedy na dziedzińcu zamkowym.

Szeroki wachlarz repertuaru od muzyki klasycznej, przez muzykę filmową, aż po folklor ludowy przyciąga duże rzesze szczecińskich melomanów. Na scenie pięknej Sali Bogusława X goszczą soliści, instrumentaliści, śpiewacy, chóry, orkiestry, słynni dyrygenci zarówno z kraju, jak i z zagranicy, a także dopiero wschodzące talenty szczecińskiej estrady.

Po zakończeniu modernizacji skrzydła północnego Zamku Książąt Pomorskich cykl został wznowiony w styczniu 2016 roku. Obecność na Niedzielnym Koncercie Południowym jest jednocześnie okazją do zobaczenia Sali Bogusława - dawnej kaplicy zamkowej - z wykonaną malaturą sklepień nawiązującą do renesansowej oraz z wyeksponowanymi fragmentami muru obronnego oraz fundamentów kościoła św. Ottona z XIV wieku.