Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Festiwal Spotkanie Kultur

W dniach 24 - 25 sierpnia 2013 na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbył się


Muzyka jako jedna z niewielu dziedzin sztuki nie zna barier językowych. Odbieramy ją podobnie, bez względu na pochodzenie, status społeczny czy materialny oraz wykształcenie. Sztuka ta zbliża narody jak żadna inna. Podczas Festiwalu Spotkanie Kultur pragniemy prezentować współczesne muzyczne trendy i najciekawsze prezentacje muzyczne z bogatego wachlarza ofertowego oryginalnych kultur mniejszości narodowych i etnicznych oraz przedstawiać bogatą polską kulturę muzyczną.

Duże znaczenie ma miejsce imprezy: Zamek Książąt Pomorskich, który jest największym centrum kultury na Pomorzu Zachodnim, posiadającym bogate doświadczenie w zakresie współpracy międzynarodowej oraz rozwijaniu nowych inicjatyw w oparciu o dialog kulturowy. Impreza ukazuje wielokulturowy charakter Szczecina i regionu zachodniopomorskiego, w którym pielęgnuje się tradycje i tolerancję wobec innych kultur, przez wspieranie i promowanie muzycznej dynamiki społeczności litewskiej, greckiej, żydowskiej, niemieckiej i ukraińskiej.


Relacje i zdjęcia z poprzednich edycji festiwalu można obejrzeć na stronie Związku Ukraińców w Polsce, Oddział Szczecin.


Organizatorami Festiwalu jest Szczeciński Oddział Związku Ukraińców w Polsce, Rada Organizacji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Szczecinie oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.