Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

KONCERT INAUGURACYJNY - ADRIANO DEL SAL

16.03.2013, sobota, godz. 18.00

Sala Ks. Anny Jagiellonki

Adriano Del Sal (Włochy)

W programie m.in. utwory J. S. Bacha, M. Llobeta i J. Rodrigo

Bilety ...

ADRIANO DEL SAL

adriano_del_sal_600

 

Adriano Del Sal jest jednym z bardziej znaczących młodych wykonawców ostatnich lat. Wyjątkowy talent muzyczny i głęboka wrażliwość artystyczna, a także pełna kontrola techniczna nad instrumentem czynią jego występy niezapomnianymi. Jest prawdziwym muzycznym wirtuozem. W 2001 roku David Russel uznał go za jednego z najlepszych koncertujących artystów współczesnych.

Urodził się w 1977 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął u Stefano Violi w konserwatorium „J. Tomadini" w Udine, które ukończył w 1999 roku u Guido Fichtnera. W tym samym czasie uczęszczał na lekcje w Guitar Accademy Tarrega w Pordenone u Stefano Violi i Paolo Pegoraro. Uczęszczał także na lekcje mistrzowskie do artystów takich jak: David Russell, Manuel Barrueco, Stefano Grondona, Alberto Ponce, Angelo Gilardino czy Carlo Marchione.

Adriano wywarł duże wrażenie na jurorach podczas wielu włoskich i międzynarodowych konkursach gitarowych, co dwunastokrotnie zaowocowało pierwszą nagrodą. Wygranie międzynarodowego konkursu „Julian Arcas" w Almerze (Hiszpania) przyczyniło się do nagrania pierwszej płyty artysty dla Hiszpańskiego Radia.
W 2003 roku podczas międzynarodowego spotkania w Alessandri (Włochy) otrzymał „La chitarra d'oro" - odznaczenie dla najlepszego młodego koncertującego artysty roku na międzynarodowym poziomie. W 2004 roku wygrał prestiżowy konkurs gitarowy „Città di Alessandria", a w 2009 roku „Certamen F.Tarrega" w Benicassim (Hiszpania). Grał podczas najważniejszych międzynarodowych festiwalach gitarowych, we Włoszech, Niemczech, Meksyku, Rosji, na Ukrainie i w Słowenii. Jego nagrania płytowe dystrybuowane są przez wytwórnię Naxos. Obecnie naucza w Guitar Accademy Tarrega w Pordenone, Liceum Muzycznym w Udine oraz jest profesorem na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu.

 

Powrót do XVI Wiosennych Koncertów Gitarowych ...