Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

VIVA FLAMENCO!

17.03.2013, niedziela, godz. 18.00
Sala Ks. Bogusława X

Viva Flamenco!

Michał Czachowski - gitara flamenco, cajón
Anna Patkiewicz - taniec flamenco, palmas
Leszek Wiśniowski - flety poprzeczne, saksofon, bansuri
Grzegorz Skiba - gitara flamenco, cajón, palmas
Adam Głośnicki - gitara basowa
Krzysztof Nowakowski - cajón, palmas

W programie koncertu flamenco tradycyjne i współczesne

Bilety ...

 

VIVA FLAMENCO!

viva_flemenco_1_600

„VIVA FLAMENCO!" jest czołowym zespołem flamenco w Polsce. Założony został w 1992 roku przez gitarzystę Michała Czachowskiego. Muzyka, jaką wykonują to wyrafinowana mieszanka flamenco tradycyjnego ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Barwy i egzotyki dodaje bogate instrumentarium, na które składają się tradycyjne instrumenty hiszpańskie, arabskie oraz indyjskie.

Na repertuar zespołu składają kompozycje najbardziej znanych gitarzystów flamenco, tradycyjne, a także własne (M. Czachowskiego), zróżnicowane pod względem rytmów i nastrojów. Doskonały efekt artyści osiągają nie tylko dzięki mistrzowskiej grze na instrumentach, ale także dzięki ekspresyjnemu tańcowi i oryginalnym strojom, które dodają plastyczności i sprawiają, że koncert tej grupy staje się także znakomitym widowiskiem na najwyższym poziomie.

W latach 1999 - 2005 członkowie Viva Flamenco! pracowali nad projektem „Indialucia", który otrzymał w 2006 nominację do Fryderyka, nagrodę „Wirtualne Gęśle" i II nominację do „Folkowy Fonogram Roku 2005". W 2002 zespół otrzymał III nagrodę na festiwalu „Ethnosfera" w Skierniewicach, w 1998 I nagrodę i 1997 na II nagrodę na „Folkowej Majówce" w Radomiu, w 1996 II nagrodę na „Mikołajkach Folkowych" w Lublinie i II nagrodę na „Folkowej Majówce" w Radomiu oraz 1995 - III nagroda na „Festiwal Muzyki Prawdziwej" w Tarnowskich Górach.
Zespół koncertuje w Polsce i zagranicą, na najważniejszych festiwalach gitarowych, festiwalach jazzowych, etnicznych i folkowych. Muzycy koncertują zarówno w wielkich salach koncertowych, teatrach i filharmoniach, jak również w małych domach kultury, występując w kameralnym lub w wieloosobowym składzie.

 

Powrót do XVI Wiosennych Koncertów Gitarowych ...