Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

MISTRZOWSKI RECITAL: ROLAND DYENS

UWAGA!

Aniello Desiderio "il fenomeno" zamiast Rolanda Dyensa

Szanowni Państwo!

Z powodu nagłej choroby Rolanda Dyensa w koncercie finałowym XVI Wiosennych Koncertów Gitarowych w dniu 24 marca 2013 o godz. 18.00 w Sali ks. Bogusława X wystąpi Aniello Desiderio - legendarny włoski wirtuoz gitary okrzyknięty najznakomitszym talentem naszej dekady.

Ten włoski wirtuoz gitary urodzony w 1971 roku w Neapolu studiował grę na gitarze pod kierunkiem Bruna Battisti D'Amario oraz Stefano Aruty, doskonalił też swoje umiejętności w ramach lekcji mistrzowskich prowadzonych przez słynnego gitarzystę i kompozytora kubańskiego - Leo Brouwera. Aniello Desiderio ma już dawno za sobą etap konkursowych tryumfów. Zwyciężał bezapelacyjnie m.in. w Hayanie, Benicasim (Hiszpania), San Remo (Włochy), Madrycie -to tylko niektóre, najbardziej prestiżowe laury artysty.
Obecnie prowadzi intensywną działalność koncertową na całym świecie. O jego występy zabiegają organizatorzy najpoważniejszych festiwali muzycznych, jak i gospodarze najbardziej renomowanych sal koncertowych. Niczym jego XIX-wieczny rodak, Niccolo Paganini grą na skrzypcach, Aniello Desiderio nadludzką wręcz wirtuozerią oraz graniczącą z magią sugestywnością interpretacji potrafi wprowadzić publiczność w stan prawdziwie ekstatycznego zachwytu.

Cena biletów na koncert pozostaje bez zmian (60 zł).

Za zaistniałe zmiany przepraszamy.

 

 

 

 

24.03.2013, niedziela, godz. 18.00
Sala Ks. Bogusława X

Roland Dyens (Francja)

W programie koncertu kompozycje własne oraz improwizacje w wykonaniu samego Mistrza

Bilety ...

ROLAND DYENS

roland_dyens_600_01

 

Roland Dyens jest światowej sławy francuskim gitarzystą klasycznym, kompozytorem i autorem aranżacji. Studiował gitarę u hiszpańskiego mistrza Alberto Ponce oraz analizę u Désiré Dondeyne. Wygrał zarówno wiele konkursów wykonawczych oraz kompozytorskich.
Jako wykonawca Roland Dyens jest znany ze swoich wyjątkowych umiejętności improwizatorskich. Co jest niezwykle rzadkie u gitarzystów klasycznych, często rozpoczyna swoje koncerty zaimprowizowanym utworem, który pozwala mu wczuć się w nastrój sali i publiczności. Jego twórczość, bardzo popularna wśród gitarzystów, wykorzystuje wiele elementów z muzyki folkowej i jazzu. Jego najbardziej znanym utworem jest „Tango en Skaï" z 1985 roku, humorystycznie podchodzący do gatunku tanga.
Oprócz tego, że Roland Dyens jest najbardziej płodnym kompozytorem muzyki gitarowej swojego pokolenia, wydał również kilka tomów aranżacji na gitarę, obejmujących od standardów jazzowych do brazylijskiej muzyki ludowej, które trafiły do repertuaru zarówno gitarzystów profesjonalnych jak i amatorskich.
Roland Dyens intensywnie podróżuje, występując na wielu festiwalach muzycznych oraz udzielając lekcji mistrzowskich w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Prowadzi także klasę gitary w konserwatorium muzycznym w Paryżu.

 

Powrót do XVI Wiosennych Koncertów Gitarowych ...