Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zima w mojej głowie

W dniu 19 stycznia 2014 (niedziela) o godz. 18.00 w Galerii Gotyckiej odbył się koncert pt. Zima w mojej głowie. Jazzowe kolędowanie z Jolą Szczepaniak.

Wystąpili:
Jola Szczepaniak - vocal
Piotr Baron - saksofon
Tomasz Kałwak - klawisze

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne w jazzowych aranżacjach oraz piosenki autorskie Joli Szczepaniak.


Jola Szczepaniak jest wokalistką jazzową, pedagogiem i dyrygentem. W latach 1996-1997 była stypendystką Fundacji im. St. Batorego oraz renomowanej uczelni amerykańskiej Berklee College of Music w Bostonie. W Stanach Zjednoczonych studiowała przede wszystkim wokalistykę jazzową i improwizację. Jest laureatką wielu nagród i brała udział w liczących się festiwalach jazzowych. Koncertowała w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Danii, Włoszech oraz Irlandii. Występowała z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce. Jesienią 2010 r. ukazał się solowy album wokalistki - „Babagada". Obecnie pracuje jako nauczyciel śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w ZSM II st. w Szczecinie, a także jako asystent w szczecińskiej Akademii Sztuki.

Piotr Baron - polski saksofonista jazzowy, kompozytor i pedagog. Od 20 lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie "Jazz Top" pisma "Jazz Forum" w kategorii saksofonu tenorowego i sopranowego. Jest też wysoko notowany jako alcista i barytonista. Współpracował z liczącymi się jazzmanami z Polski, Europy i USA. Nagrał dotąd ponad 60 płyt długogrających. Piotr Baron jest autorem podręcznika Techniczna Szkoła na Saksofon i zeszytu Etiudy Jazzowe. Jest recenzentem i publicystą czasopisma "Jazz Forum", także serwisu internetowego Diapazon.pl. Od 1994 r. na antenie Radia Wrocław prowadzi swój cotygodniowy autorski program. Nominowany dwukrotnie do „Fryderyka" jako jazzowy muzyk roku 2000 i 2004, nominację w kategorii jazzowa płyta roku otrzymała także płyta Piotra Barona - „Bogurodzica" (2000). Na trzydziestolecie pracy artystycznej Piotr Baron został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz Honorową Odznaką Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Tomasz Kałwak - pianista, klawiszowiec, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Jako muzyk koncertowy i sesyjny współpracował z większością polskich artystów jazzowych i popularnych. Brał udział w nagraniu ponad 40 płyt fonograficznych, z czego wiele z nich produkował. Ma w swoim dorobku również całkowicie autorską płytę - „W hołdzie ekspresjonistom" - wydaną w 1999 roku w kooperacji z Teatrem Cogitatur. W ostatnich latach pięć jego produkcji muzycznych było nominowanych do nagrody „Fryderyka". Skomponował hejnał miasta Chorzowa. Od 1999 pracuje jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.