Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne

 

Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne organizowane przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w okresie wakacyjnym od 1993 roku, realizowane są z myślą o uzdolnionych uczniach i studentach szkół muzycznych z Polski i zagranicy.

Warsztaty skupiają młodzież na wspólnej pracy nad wybranym programem muzycznym. W pierwszym tygodniu uczestnicy pod okiem doświadczonych pedagogów opanowują partie orkiestrowe w sekcjach instrumentalnych oraz przygotowują program kameralny. Utworzone przez uczestników Warsztatów zespoły kameralne wystąpią podczas koncertu w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Kolejny etap projektu prowadzi do założenia Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, nad poziomem wykonawczym której czuwa dyrygent z uznanym dorobkiem artystycznym oraz przyjaciel młodzieży - prof. Jan Miłosz Zarzycki.
Do współpracy z Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną co roku zapraszamy wybitnych solistów - utytułowanych i doświadczonych instrumentalistów.

Zwieńczeniem trwających dwa tygodnie Warsztatów są koncerty symfoniczne podczas renomowanych międzynarodowych festiwali muzycznych w Kołobrzegu, Kamieniu Pomorskim i Szczecinie.

 

XXV Międzynarodowe Młodzieżowe Warsztaty Muzyczne w Szczecinie, 3 - 15 lipca 2018  ...