Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Produkt

Produkt - Mark Ravenhill
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Kostiumy i adaptacja przestrzeni: Matylda Kotlińska
Obsada: Maria Dąbrowska, Arkadiusz Buszko

 

"Produkt" Marka Ravenhilla to komedia, która obnaża mechanizmy współczesnego przemysłu rozrywkowego. Przedstawienie jest spotkaniem hollywoodzkiego producenta i aktorki. Producent filmowy opowiadając filmowy scenariusz pragnie nakłonić aktorkę, by zagrała w jego wielkiej produkcji. Film jest skazany na sukces - miliony widzów, Oskary... Jednym słowem "jak tylko się go trochę podkręci to będzie rewela".

Tymczasem scenariusz z pasją opowiadany przez producenta jest idiotyczną historią, która zawiera wszystkie fetysze współczesności, na które każdy z nas daje się nieustannie nabierać: oto wielka miłość młodej kobiety do arabskiego fundamentalisty, gorący seks miesza się z patetycznym wspomnieniem 11 września, terroryści - Osama Bin Laden, Guantanamo, wielka przemiana duchowa głównej bohaterki. Absurd, głupota i poprawnie polityczne zadęcie. Oto wspaniały hollywoodzki scenariusz! Przeżyjmy ten film razem z producentem Jamesem i aktorką Olivią! Zapowiada się wielkie, wspaniałe kino...
Mark Ravenhill to wielka gwiazda angielskiej dramaturgii, współtwórca tzw. nowych brutalistów czyli pokolenia młodych dramaturgów mówiących o najbardziej mrocznych i drastycznych stronach ludzkiej natury. Najbardziej znane teksty Ravenhilla to Shopping and fucking i Polaroidy.