Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Nauka i Edukacja

Potyczki z polszczyzną

Autorski cykl wykładów profesor Ewy Kołodziejek, wybitnego eksperta - językoznawcy, autorki książki "E-porady językowe". Comiesięczne spotkania odbywające się w tym cyklu są poświęcone objaśnianiu reguł języka polskiego używanego na co dzień. Uczestnicy "Potyczek" dzielą się swoimi wątpliwościami co do gramatyki, prawideł stylistycznych i słownictwa stosowanych w mowie ojczystej, otrzymując objaśnienia i odpowiedzi z najlepszego źródła. Grono sympatyków cyklu wciąż rośnie, co bez wątpienia jest zasługą jego wartości merytorycznej, a także niezwykle barwnego i dynamicznego stylu prowadzenia spotkań przez prof. Kołodziejek.
Miejsce spotkań: sala 202.


Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci

Zabawy z głosem - Klub Małego Aktora
W ciągu czterech wakacyjnych tygodni, dzieci w wieku 7-13 lat spotykaja się w sali 202, aby w atrakcyjny i ciekawy sposób zgłębiać tajniki wyrazistego, "aktorskiego" mówienia. W bogatej palecie ich zajęć znajdują się m.in. zabawy ruchowe, różnorodne ćwiczenia emisyjne, nauka scenicznej recytacji ulubionych wierszy, praca z glosem poprzez naśladowanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta. Zajęcia Klubu Małego Aktora cieszą się dużym powodzeniem i wzbudzają mnóstwo emocji wśród małych artystów. Klub prowadzony jest przez Krystynę Maksymowicz - aktorkę Teatru Współczesnego w Szczecinie, doświadczonego emisjologa, wykładowcę US.

 

Dzieci zwiedzają Szczecin

Tygodniowe, feryjno-wakacyjne spotkania dzieci (w wieku 7-13), pogłębiające wiedzę na temat Szczecina i jego historii za pomocą aktywnych form warsztatowych. Autorski scenariusz prowadzącej - Marty Wróblewskiej, doświadczonego animatora kultury, opiera cykl pięciu spotkań na samodzielnej twórczości uczestników. Podczas warsztatów powstają prace plastyczne, realizowane są wspólne przestrzenne projekty, zabawy m.in. w tworzenie szczecińskich pierników, odbywają się pokazy krótkich filmów o Szczecinie i inscenizacje.