Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Literatura

Warsztaty twórczego czytania

Autorski cykl Krystyny Maksymowicz - aktorki i specjalistki pracy z głosem, który w gronie sympatyków zyskał nieoficjalną nazwę "karaoke z czytania". Cel spotkań, odbywających się kazdego miesiąca, to ukazanie uczestnikom niezwykłego potencjału piękna i życiowych prawd w literaturze - potencjału, który otwiera się, gdy czytamy ją ze zrozumieniem. Dodatkową korzyścią zajęć tego cyklu jest możliwość nauczenia się aktorskiego czytania na glos, które słuchaczom i lektorowi dostarcza wielu wzruszeń i doznań, a okazuje się być łatwiejsze, niż mogło się wydawać. Spotkania, którym towarzyszą nastrojowe prezentacje multimedialne, odbywają się w sali 202.


Zamkowe podróże literackie

 

Cykl spotkań z europejską literaturą klasyczną i ciekawymi zjawiskami literackimi ostatnich lat, ukazywanymi poprzez gawędy, inscenizacje i autorskie prezentacje multimedialne. Prelegentami są znawcy literatury, pracownicy naukowi Uniwersytetu Szczecińskiego (dr Angelo Rella z Katedry Italianistyki, prof. Ewelina Kamińska i dr Ewa Hendryk z Instytutu Germanistyki US). Lektorka: Ewa Sobczak z Teatru Współczesnego w Szczecinie.

 

Literownia. Spotkania Młodych Czytelników

Comiesięczne warsztaty dla nastolatków zainteresowanych słowem pisanym. W świat literatury dla młodzieży, gier i zabaw powiązanych z treścią książek, a także samodzielnych prób twórczych wprowadzają uczestników Magdalena Gardas (Teatr Lalek "Pleciuga") oraz zaproszeni autorzy (m.in. Agnieszka Tyszka, Sergiusz Pinkwart, Ałbena Grabowska-Grzyb).