Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

WYSTAWY STAŁE

Ekspozycje stałe i czasowe, Taras Książęcy oraz Wieża Dzwonów czynne są od wtorku do niedzieli w godzinach: 11.00 - 18.00. W poniedziałki ekspozycje, Taras oraz Wieża są nieczynne. Bilet w cenie: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy) upoważnia do zwiedzania wystaw stałych i czasowych (uwaga! nie dotyczy wystawy "Ukraina światu"), Tarasu Książęcego oraz Wieży Dzwonów.

Cena obejmuje również zwiedzanie Sali Księcia Bogusława X: środa - piątek, godz. 11.00 - 12.00,  wtorki, godz. 11.00 - 18.00.

  • Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów
  • Cela Czarownic
  • Gabinet Lubinusa
  •  

    W Zamku Książąt Pomorskich znajduje się pięć ekspozycji stałych. Na pierwszym piętrze skrzydła północnego w komnatach księcia Jerzego I, gdzie w latach 2009-2010 trwały prace adaptacyjne finansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, odtworzono renesansowy charakter wnętrz zamkowych i urządzono ekspozycję Na dworze książąt pomorskich (ekspozycja chwilowo jest nieczynna). W podziemiach skrzydła północnego eksponowane są zabytki związane z pochówkami książąt pomorskich (do najcenniejszych z nich należą XVII-wieczne sarkofagi cynowe: Bogusława XIII, Filipa II, Anny Marii, Franciszka I, Ulryka I i Bogusława XIV oraz protestanckie epitafia) w ramach wystaw Pompa funebris książąt z dynastii Gryfitów i Pomorskie funeralia. Słynna Wielka Mapa Księstwa Pomorskiego prezentowana jest na eskpozycji Gabinet Lubinusa. W Celi Czarownic w podziemiach skrzydła wschodniego można natomiast obejrzeć projekcję holograficzną przedstawiającą losy Sydonii von Borck oraz narzędzia tortur używane do przesłuchań.

     

Zobacz panoramy VR360 muzeum zamkowego