Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

DZIAŁ WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

W Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie każdego roku prezentujemy około czterdziestu wystaw czasowych z różnych dziedzin sztuki.

Dzięki kontaktom utrzymywanym z polskimi i zagranicznymi muzeami, archiwami, galeriami sztuki oraz środowiskami twórczymi, prezentowane w Zamku wystawy to nierzadko okazje do obejrzenia dzieł najwybitniejszych twórców lub wyjątkowych kolekcji z kraju i z zagranicy. W salach zamkowych pokazywaliśmy grafikę Pabla Picassa i Marca Chagalla, dzieła surrealistów Maxa Ernsta, Joana Mirò i Salvadora Dali, oraz dzieła polskich artystów współczesnych m.in. Franciszka Starowieyskiego, Tadeusza Kantora, Józefa Szajny i Magdaleny Abakanowicz. Na szczególną uwagę zasługuje cykl wystaw sztuki dawnej pod nazwą Kultura i tradycja minionych epok. W jego ramach prezentowaliśmy wystawy: Katarzyna II i jej epoka, Jan III Sobieski. Castrum Doloris, W pogoni za zwierzyną, Niepospolity ród Kossaków, W dążeniu do piękna i doskonałości. O kobietach i ich upodobaniach, Tatarzy polscy. Historia i kultura Tatarów w Polsce, Uroda portretu. Polska od Kobera do Witkacego a w ramach cyklu Ars Pomeraniae dzieła Gustava Wimmera, Hansa Hartiga i Julo Levina oraz wystawę Szczecin w malarstwie niemieckim i polskim XIX i XX wieku.

Organizujemy również ekspozycje współczesnej i dawnej sztuki w ramach Prezentacji Województwa Zachodniopomorskiego w Meklemburgii Pomorzu Przednim (m.in. Zamki i rezydencje na Pomorzu)

Cyklicznie, począwszy od 1962 roku w galeriach zamkowych odbywa się Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego oraz od 2007 Przeciąg. Festiwal Sztuki Młodych.

 

Ekspozycje stałe czynne są od wtorku do niedzieli  w godzinach: 11.00 - 18.00. W poniedziałki ekspozycje są nieczynne. Bilet w cenie: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy) upoważnia do zwiedzania wystaw stałych i czasowych (uwaga! nie dotyczy wystawy "Ukraina światu").

Cena obejmuje również zwiedzanie Sali Księcia Bogusława X: środa - piątek, godz. 11.00 - 12.00,  wtorki, godz. 11.00 - 18.00.

 

AKTUALNE  WYSTAWY (więcej informacji)