Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Dominika Łoś. Szkło we wnętrzu

szkloDominika Łoś jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, na której to uzyskała dyplom z zakresu projektowania szkła unikatowego i użytkowego w pracowni profesora Zbigniewa Horbowego. Uczestniczyła w wielu wystawach w Polsce, a jedna z jej prac znajduje się w gmachu wrocławskiej ASP przy Placu Polskim - jest to przeszklenie Galerii ASP Wrocław.

Artystka prowadzi pracownię artystyczną z zakresu projektowania szkła, ceramiki, mebli i wnętrz, w której powstają przedmioty szklane do codziennego użytku, takie jak patery, talerze, misy, miseczki, a także obrazy i przeszklenia. Z kolei fascynacja artystki światem mody przejawia się projektowaniem i tworzeniem strojów unikatowych łączących w sobie elementy ze szkła, metalu oraz tkanin.

Różnorodność materiałów, kolorów i kształtów w pracach Dominiki Łoś przywołuje na myśl nawiązanie do natury, przeplatającej się z formami współczesnego designu. Prezentowane na wystawie oryginalne przedmioty przeznaczone do wystroju wnętrz - a wśród nich lampy, obrazy czy patery - sprawiają, że nasze mieszkania, domy i biura nabierają ciekawego wyglądu i nastrojowego klimatu.