Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Afganistan - wystawa fotografii Jerzego Undro

Afganistan - wystawa fotografii Jerzego Undro

Już za kilka tygodni trudną i niebezpieczną służbę w Afganistanie rozpoczną, w ramach XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, żołnierze 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Dywizji, która od swoich początków związana jest z Pomorzem Zachodnim. Chcąc przybliżyć mieszkańcom naszego regionu warunki, w jakich przez najbliższych sześć miesięcy wykonywać zadania będą nasi żołnierze, postanowiliśmy skorzystać z niewyczerpanych zbiorów Jerzego Undro, autora zdjęć z Afganistanu - kraju monumentalnych gór, wspaniałych rozległych dolin, od dziesiątków lat targanego konfliktami zbrojnymi.

Jerzy Undro był wieloletnim fotoreporterem Centralnej Agencji Fotograficznej i Polskiej Agencji Prasowej, świadkiem wielu wydarzeń, które w trakcie ostatniego półwiecza zmieniły Polskę, Europę i Świat. W ciągu ostatnich lat, uczestnicząc w misjach wojskowych w Iraku, Czadzie, na Bałkanach i Afganistanie fotografował nie tylko działania naszych żołnierzy, ale także wszystko to, co związane jest z historią i życiem codziennym lokalnych społeczności.

Wystawę swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Dowódca 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.