Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zwiedzanie z przewodnikiem

Najlepszym sposobem na poznanie Zamku jest zwiedzenie go z przewodnikiem. Można wówczas poznać historię Zamku i jego dawnych mieszkańców. Zwiedzający mają okazję dowiedzieć się m.in. co szczeciński Zamek ma wspólnego z Wielkim Imperium Rosyjskim oraz jakie ślady wiodą stąd ku wydarzeniom historycznym, takim jak bitwa pod Grunwaldem. Zamkowi przewodnicy znają wiele tajemnic i fascynujących zagadek z przeszłości tego miejsca, którymi chętnie dzielą się ze słuchaczami.

Przygotowaliśmy 2 scenariusze zwiedzania dziennego (40-minutowy i 1-godzinny), a także szczególne -  "zwiedzanie wieczorową porą". Można wtedy podziwiać pięknie podświetlony Zamek,  z wyeksponowanymi  detalami jego architektury.

Zapraszamy

  • Maksymalna wielkość grupy: 30 osób

Usługa zwiedzania z przewodnikiem wymaga wcześniejszej rezerwacji z mimimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Zamówienie oferty można przesyłać pocztą elektroniczną na email: cikit@zamek.szczecin.pl, z dopiskiem w temacie: "zwiedzanie".

Uwaga, ze względu na ograniczoną ilość dostępnych terminów - rezerwacja jest ważna po otrzymaniu odpowiedzi z potwierdzeniem jej przyjęcia.


Zbiórka umówionych grup w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT) - biuro mieści się na małym dziedzińcu Zamku - wejście "i".