Aktualności

27 marca 2020
Zwrot biletów w kasach Zamku wstrzymany do odwołania

Informujemy, że wydarzenia kulturalne zostały odwołane. Zamek  jest nieczynny dla zwiedzających (włącznie z dziedzińcami zamkowymi) do odwołania. 

W trosce o Państwa bezpieczeństwo wstrzymany zostaje również zwrot biletów bezpośrednio w kasach Zamku do odwołania. O zmianach decyzji, dotyczących funkcjonowania Zamku i możliwości zwrotu biletów, będziemy Państwa informować na bieżąco. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.:  91 489 16 30.

 


24 marca 2020
Odwołane przeglądy Amatorskiego Ruchu Artystycznego

Przypominamy, że odwołane zostały przeglądy Amatorskiego Ruchu Artystycznego – powiatowe, miejskie i wojewódzkie. Nie odbędą się zatem:

  • Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje miejskie 14.03.2020 r.
  • Miejski Przegląd  Zespołów Teatralnych – 21.03.2020 r.
  • Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje wojewódzkie 4-5.04.2020 r.
  • Miejski Przegląd Zespołów Tanecznych 5.04.2020 r.
  • 65. OKR eliminacji wojewódzkich  24-26.04.2020 r.

O terminach innych przeglądów będziemy Państwa informować na bieżąco. W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostaje nasz Dział Edukacji Artystycznej, tel.: 91 434 83 26.

 


19 marca 2020
Zamek nieczynny dla zwiedzających, zwrot biletów w kasach – od kwietnia 

W trosce o bezpieczeństwo Państwa, a  także bezpieczeństwo pracowników Zamku, do 31 marca br. wstrzymany zostaje zwrot biletów bezpośrednio w kasach Zamku. Zamek, włącznie z dziedzińcami zamkowymi,  jest nieczynny dla zwiedzających.

Nieczynne jest również Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT).

Zawieszone zostały wszystkie wydarzenia kulturalne oraz Przeglądy Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

Zwrot zakupionych biletów (na podstawie biletu i paragonu) możliwy będzie w kwietniu br. (do 30 kwietnia). O ewentualnych zmianach w tym zakresie będziemy Państwa informować na bieżąco.

Dodatkowe informacje – tel. 91 489 16 30.

 


11 marca 2020
Informacja – odwołanie wydarzeń

Szanowni Państwo,

informujemy, że w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zgodnie z wytycznymi Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego zostają zawieszone wszystkie wydarzenia odbywające się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie do odwołania. Zamek jest nieczynny dla odwiedzających, a Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT) będzie prowadzić tylko zwrot biletów. 

Zwrotu zakupionych biletów (na podstawie biletu i paragonu) można dokonywać w kasach Zamku (do 30 kwietnia br.) od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00:

  • Skrzydło Wschodnie (wejście A, I p.), tel. 91 434 83 65
  • Kasa CIKiT Skrzydło Mennicze (wejście I), tel. 91 489 16 30

Osoby, które zakupiły bilety online, otrzymają zwrot pieniędzy na konto.

Sprzedaż biletów zostaje wstrzymana do odwołania. O dalszej sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.

 


10 marca 2020
Odwołanie i zmiana terminów niektórych wydarzeń

Sybille von Olfers „Dzieci Korzeni” spotkanie odbywające się w ramach Literowni, zaplanowane w dniu 13 marca (piątek) o godz. 11:00, zostało ODWOŁANE.

„Czwartkowy wieczór chóralny” zaplanowany w dniu 12 marca o godz. 18:00 odbędzie się w INNYM TERMINIE, o którym poinformujemy Państwa niebawem.

„Zamek w centrum galaktyki” – cykl wydarzeń kulturalnych zaplanowanych 15 marca (niedziela), godz. 12:00-16:00 odbędzie się w INNYM TERMINIE, o którym poinformujemy Państwa niebawem.

 


6 marca 2020
Bilety zbiorowe na spektakl „Złota rybka przed 40-tką”

Informujemy, że na spektakl komediowy  „Złota rybka przed 40-tką”, który odbędzie się już w tę sobotę – 7 marca o godz. 19:00 w Sali Kina Zamek, dostępne są tańsze bilety grupowe. Cena biletu – 30 zł od osoby, obowiązuje w przypadku zgłoszenia grupy min. 10 osób. Zgłoszenia na bilety grupowe przyjmujemy w kasie Zamku (telefonicznie: 91 434 83 65  lub osobiście).

„Złota rybka przed 40-tką’ to spektakl gościnny w wykonaniu  Magdaleny Bochan-Jachimek. Więcej o przedstawieniu można przeczytać tutaj.

 


3 marca 2020
Wystawa  „Plakaty” już otwarta

We wtorek  odbył się wernisaż  wystawy ‚Plakaty”. Ekspozycję tworzy kilkanaście dzieł wybitnych polskich plakacistów prof. Leszka Żebrowskiego i Lexa Drewinskiego od dawna związanych z życiem kulturalnym Szczecina. Na wystawę zapraszają Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Barbara Igielska – Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W oficjalnym otwarciu wystawy  wzięli udział m.in.: Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek – członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Barbara Igielska – dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz autorzy prezentowanych prac: prof. Leszek Żebrowski i prof. Lex Drewinski.

Na wystawie prezentowanych jest 16 plakatów, które powstawały w ciągu ostatnich pięciu lat. Wystawę można zwiedzać do 5 października, od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia Urzędu Marszałkowskiego (9:00-15:00), w Skrzydle Menniczym Zamku (wejście I).

Więcej o ekspozycji można przeczytać tutaj, a także na 24Kurier.pl – serwis gazety Kurier Szczeciński.