Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim

Moc letnich atrakcji dla mieszkańców Pomorza Zachodniego przygotował Urząd Marszałkowski. W 23 miejscowościach na terenie województwa odbędzie się Filmowe Lato Pomorza Zachodniego - plenerowe pokazy dobrych filmów. Na niektórych z przystanków letniego kina będą spotkaniami z gwiazdami.

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, to nowa oferta kierowana do mieszkańców regionu. Do tej pory organizowaliśmy m.in. rajdy rowerowe, pikniki, festyny, koncerty jazzowe czy operowe. Pomysł na letnie kino był kwestią czasu – to coraz popularniejsza forma kontaktu z dobrym filmem. Chcemy, by wakacje na Pomorzu Zachodnim kojarzyły się zarówno mieszkańcom, jak i turystom – z zabawą, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, obcowaniem z kulturą – jednym słowem – atrakcyjnie spędzonym czasem z rodziną czy przyjaciółmi – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W programie Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim znajdą się jedne z ciekawszych produkcji ostatnich lat, tytuły docenione przez widzów i nagradzane na festiwalach, w tym interesujące obrazy polskie i koprodukcje Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film. Pokazy odbędą się w 23 miejscowościach województwa. Na niektórych z kinowych przystanków z widzami spotkają się goście specjalni - gwiazdy polskiego kina.

Organizatorem Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, a realizatorem Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie ze swoim, cenionym przez miłośników dobrego filmu, Kinem Zamek.

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim potrwa przez całe wakacje i dotrze do miast w różnych częściach województwa. Za każdym razem seansom filmowym towarzyszyć będą inne atrakcje dla całych rodzin. Będzie można poznać walory gospodarcze i turystyczne województwa i zaopatrzyć się w informatory, przewodniki i foldery oraz mapki atrakcji i szlaków turystycznych. Będą gry, quizy i konkursy przygotowane z myślą o dzieciach i dorosłych. Początek festynów o godz. 19, a projekcje będą się zaczynać od godz. 21:30. Przed seansami odbędą się spotkania i rozmowy z gośćmi. Wszystkie pokazy są bezpłatne. Warto być na miejscu punktualnie - na stu pierwszych widzów czekać będą wygodne leżaki i niespodzianki.

Wydarzenie finansowane jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedmiot umowy jest elementem projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie, Działanie 1.14 Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym, nawa projektu: „Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki, Pomorze Zachodnie – Ster na innowacje – etap II”.

8 lipca – Połczyn-Zdrój, Park Zdrojowy (przy Pijalni wód Joasia)
15 lipca – Goleniów (Planty, przy placu zabaw)
16 lipca - Lubczyna (marina, plaża)
21 lipca - Darłowo (Rynek Miejski)
22 lipca - Koszalin (Wodna Dolina)
28 lipca - Złocieniec (pole biwakowe Złocieniec, ul. 11 listopada)
29 lipca - Łobez (plac przy Łobeskim Domu Kultury)
4 sierpnia - Gryfino (Nabrzeże Miejskie)
5 sierpnia - Myślibórz (Plac Cyrkowy przy ul. 11 listopada)
11 sierpnia - Police (Polana za SP 8, ul. Piaskowa 99)
12 sierpnia - Rosnowo (Plaża Miejska) 
18 sierpnia - Gryfice (Błonie, przy Parku Miejskim)
19 sierpnia - Karlino (teren zielony przy bibliotece, ul. Traugutta)
26 sierpnia - Choszczno (plaża miejska nad jeziorem Klukom)
27 sierpnia - Pyrzyce (park im. Bł. Jana Pawła II)
1 września - Rewal (Plac Wielorybów)
2 września - Golczewo (Plaża Miejska nad jeziorem Szczucze)
8 września - Świdwin (Dziedziniec Zamku)
9 września - Barlinek (Plaża Miejska, ul. Sportowa)
15 września - Szczecinek (CK Zamek)
16 września - Białogard (Park Orła Białego)
22 września - Stepnica
(Amfiteatr)
23 września - Szczecin
(Zajazd Szmaragd, ul. Kopalniana 2)

 

Archiwum

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Stepnicy i Szczecinie

To już ostatnie przystanki na trasie Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. Przed nami dwie świetne, polskie produkcje.

szczecin, kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Stepnica, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Szczecinku i Białogardzie

W najbliższy weekend letnie kino plenerowe dotrze do Szczecinka i Białogardu. A co w repertuarze? Jak zawsze na filmowym szlaku – wartościowe tytuły i wspaniali goście.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Szczecinek, Białogard, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Świdwinie i Barlinku

Wielkie uczucia, wspaniali aktorzy, reżyseria i zdjęcia, a przede wszystkim poruszająca opowieść. Już w najbliższy weekend zapraszamy do Świdwina i Barlinka na Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Świdwin, Barlinek, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Rewalu i Golczewie

Dwie komedie w darmowym kinie plenerowym umilą widzom pierwszy wrześniowy weekend. W piątek w Rewalu hit „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” i dalsze losy najzabawniejszej francuskiej rodziny. W sobotę w Golczewie „Na bank się uda” - opowieść o szajce dziarskich emerytów planujących napad na bank.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Rewal, Golczewo, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Choszcznie i Pyrzycach

Najbliższy weekend w letnim kinie plenerowym upłynie pod znakiem dwóch polskich produkcji. W Choszcznie inspirująca historia Anny Przybylskiej w dokumencie „Ania”, natomiast w Pyrzycach komedia „Pech to nie grzech” w doborowej obsadzie.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Choszczno, Pyrzyce, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Gryficach i Karlinie

Letnie kino plenerowe w weekend 18 i 19 sierpnia dotrze do Gryfic i Karlina. W repertuarze dwie świetne polskie komedie – „Biały Potok” i „Na bank się uda”. Przed seansami zaplanowano moc atrakcji dla całych rodzin. Wstęp wolny!

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Gryfice, Karlino, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Policach i Rosnowie

Fantastyczne komedie w najbliższy weekend będą bawić mieszkańców Pomorza Zachodniego w trakcie plenerowych seansów. Tym razem kino dotrze do Polic i Rosnowa. W repertuarze - jak zawsze - wartościowe tytuły. W piątek (11 sierpnia) trzecia część wielkiego hitu francuskiego kina „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”, natomiast w sobotę nominowana do Złotych Lwów „Zupa nic”.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Police, Rosnowo, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Gryfinie i Myśliborzu

Dwie polskie produkcje z Marią Dębską w roli głównej zobaczyć będzie można w najbliższy weekend podczas Filmowego Lata z Pomorzem Zachodnim. W piątek w Gryfinie „Bo we mnie jest seks”, a w sobotę w Myśliborzu „Pech to nie grzech”.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Gryfino, Myślibórz, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Złocieńcu i Łobzie

Entuzjastycznie przyjmowane przez widzów Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w najbliższy weekend dotrze do Złocieńca i Łobza. A co w repertuarze? Jak na całym kinowym szlaku - wartościowe tytuły i wybitni twórcy.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Złocieniec, Łobez, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Koszalinie

Znakomita obsada, sceneria i muzyka, umiejętne wprowadzenie humoru, zaskakujące zwroty akcji – m.in. takie są mocne strony polskiego komediodramatu „Fucking Bornholm”. Przekonać się o tym mogą widzowie, którzy w sobotę 22 lipca wybiorą się na bezpłatny pokaz w Koszalinie.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Koszalin, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Darłowie

W nadmorskim Darłowie Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim zaprezentuje komediodramat „Fucking Bornholm” w gwiazdorskiej obsadzie. Bezpłatny pokaz już w piątek 21 lipca, a przed projekcją spotkanie z producentką filmu Martą Lewandowską.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Darłowo, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Goleniowie i Lubczynie

Dwa świetne polskie komediodramaty z gwiazdorską obsadą będzie można obejrzeć już w najbliższy weekend. W sobotę w Goleniowie zaprezentowany zostanie „Biały Potok”, a w niedzielę w Lubczynie - „Chrzciny”.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Goleniów, Lubczyna, 

Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim w Połczynie-Zdroju

Moc letnich atrakcji dla mieszkańców Pomorza Zachodniego przygotował Urząd Marszałkowski. W 23 miejscowościach na terenie województwa odbędą się pokazy dobrych filmów i spotkania z gwiazdami kina, pikniki rowerowe i warsztaty ekologiczne.

kino plenerowe, Filmowe Lato z Pomorzem Zachodnim, Połczyn-Zdrój,