06-04-2022 do 18-04-2022

Kilka inspiracji na wielkanocne prezenty

Kilka inspiracji na wielkanocne prezenty – lokalne i oryginalne

Drugi tom monografii „Karty z dziejów zamku książęcego w Szczecinie” poświęconej zawiłej historii dawnej siedziby Gryfitów, gra karciana „Para na Zamek”, aromatyczne „Herbaty Zamkowe” czy eleganckie etui na okulary – to tylko niektóre z pomysłów na zajączka.

Wielkanoc coraz bliżej, czas zastanowić się, co będzie odpowiednim upominkiem dla naszych bliskich. Szczeciński Zamek przygotował kilka propozycji na oryginalne prezenty dla osób w różnym wieku. W ofercie sklepu z pamiątkami znajdziemy dwie nowości, dzięki którym będziemy mogli lepiej poznać historię szczecińskiego Zamku i związanych z nim postaci.
 
Nowość – II tom publikacji „Karty z dziejów zamku książęcego w Szczecinie” – monografię tworzy zbiór artykułów podejmujących różnorodne zagadnienia związane z życiem toczącym się w murach szczecińskiego Zamku dawnej i dziś – w polskiej literaturze przedmiotu dotychczas całkowicie pomijanych lub omawianych w niewielkim zakresie. Treść książki ilustrują bogate materiały ikonograficzne, przybliżające czytelnikowi charakter i zawartość opracowania.


Nowość – gra karciana „Para na Zamek” to połączenie nauki i zabawy. W środku pudełka znajdują się dwie gry (jedna ćwicząca refleks, druga – pamięć). Gra uatrakcyjni spotkanie towarzyskie lub rodzinne np. po świątecznym śniadaniu. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla dzieci i nie tylko.


Seria Herbat Zamkowych w większych i mniejszych ozdobnych opakowaniach. Do wyboru w trzech smakach: Herbata czarna z dodatkiem owocu czarnego bzu, herbata czarna z dodatkiem melisy lub czarna z dodatkiem łupków kakao.


Etui na okulary – eleganckie czarne etui ze złotym rysunkiem Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W środku znajduje się ściereczka do okularów, na której widoczny jest Zamek od strony Wieży Dzwonów. Etui będzie wspaniałym podarunkiem praktycznie dla każdego – nadaje się zarówno do przechowywania okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych.


Skarpetki-ciżmy lub koszulki z nadrukami według projektów znanych szczecińskich artystów plastyków i grafików – praktyczny prezent do noszenia na co dzień, z dobrej jakości bawełny, w wielu rozmiarach do wyboru. Ubrania w oryginalne wzory można kupić wyłącznie w Zamku.


W sprzedaży znajdują się również ręcznie wykonane lalki kolekcjonerskie inspirowane postaciami z rodu Gryfitów (m.in. Bogusława X, Anny Jagiellonki i Sydonii) oraz duży wybór pamiątek z Zamku i ze Szczecina, takich jak magnesy, kubki, torby czy widokówki.

Zapraszamy do zamkowego e-sklepu oraz do CIKiT (Dziedziniec Menniczy, wej. I) i kasy Zamku (Duży Dziedziniec, wej. A) tel. +48 91 489 16 30, e-mail cikit@zamek.szczecin.pl.

Miejsce

Bilety