17-12-2021

Zamkowe pomysły na świąteczne prezenty

Zamkowe pomysły na świąteczne prezenty

Szczeciński Zamek co roku wydaje serie nowych upominków na Święta. Tym razem w zamkowym sklepie z pamiątkami znajdziemy m.in. pyszne pierniki ręcznie dekorowane z Wieżą Dzwonów, rozgrzewające napary herbaciane z czarnym bzem czy melisą i eleganckie etui na okulary. Oprócz tego dostępne są również czekolady ze szczecińskiej manufaktury, koszulki z oryginalnymi wzorami, zeszyty łamigłówek oraz publikacje o historii i przeobrażeniach Zamku. To tylko kilka z pomysłów na świąteczne prezenty.

 Szukając oryginalnego upominku na Święta Bożego Narodzenia warto zajrzeć do sklepu z pamiątkami Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, który przygotował na tę okazję wiele nowości. Wśród nich znajdziemy m.in. ręcznie dekorowane pierniki z Wieżą Dzwonów i życzeniami „Wesołych Świąt”, oryginalne czarno-złote etui na okulary z wizerunkiem Zamku czy też najnowsze wydawnictwa w tym „Zeszyt łamigłówek historycznych” dla dzieci i młodzieży. Nowością dostępną w sprzedaży jest również seria zimowych Zamkowych Herbat do wyboru w różnych nietypowych smakach, np. herbata czarna z czarnym bzem i płatkami róży, herbata z dodatkiem łupków kakao i pomarańczy oraz ziołowa herbata z melisą i hibiskusem . Dla pasjonatów historii Szczecina i nie tylko, Zamek posiada wiele ciekawych publikacji w tym pierwszy tom zamkowej monografii „Karty z dziejów zamku książęcego w Szczecinie”. Dodatkowo w ofercie nie brakuje również kubków, koszulek, magnesów, a nawet skarpetek przypominających starodawne ciżmy czy też pojemnych toreb drelichowych.

 

Upominki zostały wykonane na specjalne zamówienie Zamku i dostępne są w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, w Kasie Zamku oraz na stronie www.zamek.szczecin.pl/sklep. O dostępność można pytać pod numerem tel. +48 91 489 16 30 i e-mail cikit@zamek.szczecin.pl.

 

Miejsce

Bilety

Upominki dostępne są w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, w Kasie Zamku oraz na stronie www.zamek.szczecin.pl/sklep. O dostępność można pytać pod numerem tel. +48 91 489 16 30 i e-mail cikit@zamek.szczecin.pl.