30-09-2023, 01-10-2023, 07-10-2023, 08-10-2023

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty

WYDARZENIE FESTIWALOWE W KINIE ZAMEK

10. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY MŁODE HORYZONTY

30 września – 1 października
7 października – 8 października

Bilety: 13 zł

Co roku na przełomie września i października Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zaprasza do wielobarwnego świata filmów dla młodych widzów. W tym roku filmy konkursowe z 10. MFF Młode Horyzonty będzie można zobaczyć w kinie Zamek w Szczecinie oraz w Klubie Delta w Dąbiu. W sumie będzie to 10 filmów na kilkunastu seansach z bardzo wartościowymi propozycjami dla widzów najmłodszych, nieco starszych i ich opiekunów.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w kilkunastu miastach w Polsce już od 10 lat. Podczas tegorocznego wydarzenia organizatorzy dbają o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci, które w latach poprzednich prezentowane było w Klubie Delta w Szczecin Dąbiu. W tym roku Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i Miejski Ośrodek Kultury w Dąbiu pracują wspólnie nad upowszechnianie kultury filmowej dla najmłodszych i młodych widzów. W weekendy (30 września oraz 1, 7 i 8 października) filmy będą pokazywane w kinie Zamek w Szczecinie, a w tygodniu od poniedziałku do piątku (2-6 października) podczas porannych seansów w Klubie Delta w Dąbiu.

MFF Młode Horyzonty to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. W trakcie festiwalu prezentujemy bogaty repertuar jakościowych, dostosowanych do wieku produkcji dla najmłodszych. Dodatkowo, w tym roku jeszcze bardziej niż w poprzednich latach rozwijamy tę odsłonę kina, która jest skierowana do nastoletniej widowni. Szeroką ofertą tytułów i nowym wizerunkiem podkreślamy, że dorastająca publiczność ma powody, by z nami zostać. Od początku działalności festiwalowi przyświeca misja upowszechniania wartościowego kina i uwrażliwiania młodej widowni na jego walory – piszą organizatorzy festiwalu.

Wydarzeniem otwierającym oficjalnie festiwal będzie film „Pati i klątwa Posejdona”, zachwycająca i przezabawna animacja dla całej rodziny, która porwie widzów w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji u boku nieustraszonej myszki Pati i jej kociego przyjaciela Sama. W programie festiwalu, w ramach Konkursu głównego, pojawią się najciekawsze polskie i międzynarodowe produkcje, z których większość nie trafiła jeszcze do krajowej dystrybucji. Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja filmów polskich, a wśród nich kolejna odsłona przygód popularnej Kici Koci, którą zobaczyć będzie można w filmie „Kicia Kocia pod choinkę”. Inne rodzime propozycje to filmowa wersja książki „O psie, który jeździł koleją” oraz wydarzenie festiwalowe „Dziewczyńskie historie”. Zestaw filmów uzupełni propozycja dla najmłodszych, „Mama Mu na Gwiazdkę”, „Sea Sparkle”, „Katak. Podwodna przygoda”, „Zagadka Klary Muu”, „Szkoła Magicznych Zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka”, „Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu”.

 

HARMONOGRAM POKAZÓW 10. MFF MŁODE HORYZONTY W KINIE ZAMEK W SZCZECINIE

30 września (sobota), godz. 10:00
Mama Mu na Gwiazdkę

30 września (sobota), godz. 12:00
Pati i klątwa Posejdona

1 października (niedziela), godz. 10:00
Kicia Kocia pod choinkę – zestaw filmów

1 października (niedziela), godz. 12:00
O psie, który jeździł koleją

7 października (sobota), godz. 10:00
Kicia Kocia pod choinkę – zestaw filmów

7 października (sobota), godz. 12:00
Pati i klątwa Posejdona

8 października (niedziela), godz. 10:00
O psie, który jeździł koleją

8 października (niedziela), godz. 12:00
Dziewczyńskie historie

 

HARMONOGRAM POKAZÓW 10. MFF MŁODE HORYZONTY W KLUBIE DELTA W DĄBIU

2 października (poniedziałek), godz. 10:00
Sea Sparkle

3 października (wtorek), godz. 10:00
Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka

4 października (środa), godz. 10:00
Zagadka Klary Muu

5 października (czwartek), godz. 10:00
Nelly Rapp i sekret Mrocznego Lasu

6 października (piątek), godz. 10:00
Katak. Podwodna przygoda

Miejsce

Kino Zamek, Klub Delta w Dąbiu

Bilety