04-09-2019 - 05-09-2019 / GODZ.17:30 - 17:30 / Sala Kina Zamek

16. Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

 

Wszystkie filmy prezentowane są z lektorem i audiodeskrypcją.

 

4 września (środa)

 

Lato

reż. Aleksandra Mazoń, Polska 2018, fabularny, 42 min

30-letnia Katarzyna ma niesamowity talent plastyczny. Niestety, ku niezadowoleniu matki, woli pracować w przedszkolu z dziećmi, aniżeli iść w jej ślady i zająć się na poważnie swoją artystyczną karierą. Relacje matki i córki komplikują się jeszcze bardziej, gdy Katarzyna zapada na śmiertelną chorobę. Pojawia się szansa na ratunek dla dziewczyny, ale czy Katarzyna z niej skorzysta?

 

Mam na imię Pietia

reż. Daria Binevskaya, Rosja 2019, fabularny, 15 min.

W głęboką zimową noc matka z dwójką małych dzieci trafia na szpitalny oddział chorób zakaźnych. Zaczyna tam dochodzić do niezwykłych wydarzeń, które zmieniają jej życie.

 

Odważny

reż. Stas Ivanov, USA 2019, dokumentalny, 31 min

Ta prawdziwa i inspirująca historia dotyczy studenta medycyny, który zgłosił się na ochotnika do ratowania życia ludzi, stojących na linii frontu przeciwko siłom Muammara Kadafiego podczas rewolucji libijskiej w 2011 roku. W trakcie zbierania rannych został przypadkowo postrzelony. Ten błąd uniemożliwił mu chodzenie, ale jego odwaga i odporność nie powstrzymały go od posuwania się naprzód.

 

5 września (czwartek)

 

Zamknij oczy i leć

reż. Julia Pietrangeli, Włochy 2019, dokumentalny,  39 min

Sabrina, niewidoma od urodzenia, z wielką wytrwałością nauczyła się pilotować. Zabiera nas do Francji, gdzie bierze udział w warsztatach organizowanych przez Les Mirauds Volants, Europejskie Stowarzyszenie Pilotów Niewidomych. Ta historia wykracza poza przezwyciężanie niepełnosprawności, dotyczy siły tych, którzy spełniają swoje marzenia: w chmurach nie ma żadnych barier.

 

Zatańczysz tato?

reż. Miguel Monteagudo, Hiszpania 2019, fabularny, 26 min

Joaquín ma chorobę Parkinsona. Dzięki swojej córce Sarze odkryje, że taniec może znacznie poprawić jakość jego życia. Ale Parkinson im tego nie ułatwia.

 

Wiki

reż. Veronica Andersson, Polska 2017, fabularny, 30 min

Wiki jest autystyczną i ciekawą świata dziewczyną, która musi zmierzyć się z trudną rzeczywistością życia pod jednym dachem z matką alkoholiczką, po tym jak zmarła jej babcia. Szczęśliwie na przekór złemu losowi spotyka Mateusza, fana autobusów warszawskiej komunikacji miejskiej, który wprowadza radość do jej szarej egzystencji.

Miejsce

Sala Kina Zamek

Bilety

Wstęp wolny

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina na pół godziny przed projekcją