06-04-2022, 07-04-2022 / Kino Zamek

Belfast

Belfast

1 kwietnia (piątek), godz. 17:30
2 kwietnia (sobota), godz. 17:30
3 kwietnia (niedziela), godz. 17:30
5 kwietnia (wtorek), godz. 17:30
6 kwietnia (środa), godz. 17:30
7 kwietnia (czwartek), godz. 19:30

Kino Zamek, bilety 14 i 12 zł

  • dramat, Wielka Brytania 2021 (98 min)
  • Reżyseria Kenneth Branagh
  • Obsada: Jude Hill, Caitriona Balfe, Jamie Dornan, Judi Dench

Cały świat świętuje niedawne lądowanie misji Apollo 11 na Księżycu, tymczasem Belfast w sierpniu 1969 roku zamienia się w strefę wojny między dwiema frakcjami o kwestię przynależności Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii. Obserwujemy wydarzenia z perspektywy trzypokoleniowej protestanckiej rodziny wynajmującej dom na jednym z miejskich osiedli, a zwłaszcza przez pryzmat wyobraźni dziewięcioletniego Buddy’ego, który nie bardzo wie, z jakiego powodu jego sąsiedzi z dnia na dzień zamienili się w krzyczący tłum podpalający okoliczne domy. Chłopak rozumie, że jest świadkiem bardzo ważnych wydarzeń, które wpłyną na jego przyszłe życie, ale nie potrafi przejąć się nimi tak mocno, jak brakiem zainteresowania ze strony szkolnej koleżanki. Nie wspominając już nawet o fakcie, że jego rodzice zdają się na poważnie rozważać wyprowadzkę do Anglii albo hen daleko za ocean. Buddy próbuje odnaleźć odwagę do przetrwania tych niepokojów w wewnętrznej sile matki, pozytywnym nastawieniu ojca i życiowych lekcjach zasłyszanych od dziadków.

To opowiedziana z humorem niezwykle osobista opowieść o dzieciństwie pewnego chłopca w czasie zgiełku późnych lat sześćdziesiątych. “Belfast” otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu w Toronto i 7 nominacji do Oscarów – ostatecznie zgarnął jedną statuetkę (Oscara otrzymał reżyser Kenneth Branagh za scenariusz oryginalny). Scenariusz filmu zawiera wątki autobiograficzne z życia Branagha, który część dzieciństwa spędził w targanej przemocą Irlandii Północnej. “Belfast” to film o miłości, radości i stracie w czasach dzieciństwa małego chłopca z tytułowego miasta.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-