21-06-2023

Breaking the Ice

14. LGBT+ FILM FESTIVAL

BREAKING THE ICE

21 czerwca (środa), godz. 19:30

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

dramat, Austria 2022 (102’)
Reżyseria Clara Stern
Obsada: Alina Schaller, Judith Altenberger, Tobias Samuel Resch

Wkraczająca w dorosłość hokeistka Mira wydaje się twarda jak lód i nie pozwala sobie na słabość. Życie wymaga od niej łączenia roli przywódczyni drużyny z wymagającą fizycznie pracą w rodzinnej winnicy. Kiedy jednak do jej zespołu dołącza nowa zawodniczka Theresa, zimna i zdecydowana Mira zaczyna topnieć, odsłaniając swoje uczucia i odkrywając nieznane wcześniej strony swojej osobowości. Nocne eskapady odsłaniające przed dziewczyną queerową stronę miasta dodają skrzydeł, których nie zamierza już składać. Jednak otoczenie wolałoby widzieć ją nadal w sztywno wyznaczonych ramach.

Reżyserka Clara Stern, dla której „Breaking the Ice” jest debiutem w formie pełnometrażowej, podkreśla, że pragnie robić filmy, które wstrząsają widzem/ką i nie pozostawiają obojętnym/ą. Chętnie skupia się na tematach społecznych ze szczególnym uwzględnieniem feminizmu.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.