24-05-2022, 30-05-2022

Chiara

Chiara

24 maja (wtorek), godz. 19:00 (POKAZ PRZEDPREMIEROWY)
30 maja (poniedziałek), godz. 17:00

Kino Zamek, bilety 14 i 12 zł

  • dramat, Włochy, Francja 2021 (121 min)
  • Reżyseria Jonas Carpignano
  • Obsada: Swamy Rotolo, Rosa Caccamo, Claudio Rotolo

Film pokazywany w ramach MAŁEGO PRZEGLĄDU WIELKICH FILMÓW VOL. 1.

Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara, ku uciesze zgromadzonych gości, brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy.

Po tym, jak samochód Claudia został wysadzony w powietrze, mężczyzna znika w tajemniczych okolicznościach. Co więcej, matka tytułowej bohaterki nie chce udzielić jej żadnych wyjaśnień. Chiara powoli otwiera oczy na rzeczywistość, którą wcześniej ignorowała, i na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Doprowadzi ją ono do momentu, kiedy będzie musiała zdecydować o swojej przyszłości i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy ważniejsze dla niej jest lojalność wobec rodziny, czy szansa na nowe życie.

Jonas Carpignano w “Chiarze” kontynuuje swój reżyserski styl zawieszony między dokumentem a fikcją. Realizm opowieści osadzonej w splątanej z mafią społeczności podkreślają zdjęcia Tima Curtina i muzyka skomponowana przez cenionego reżysera Benha Zeitlina.

UHONOROWANY NAGRODĄ „DIRECTOR’S FORTNIGHT” NA OSTATNIM FESTIWALU W CANNES WŁOSKI DRAMAT “CHIARA” JEST DOMKNIĘCIEM TRYLOGII KALABRYJSKIEJ (“MEDITERRANEA” ORAZ “CIAMBRA”), KTÓRA PRZYNIOSŁA JONASOWI CARPIGNANO NIE TYLKO UZNANIE, ALE I SZEREG FESTIWALOWYCH LAURÓW.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-