14-11-2023, 15-11-2023

Chłopi

CHŁOPI

7 listopada (wtorek), godz. 19:00
8 listopada (środa), godz. 17:00
9 listopada (czwartek), godz. 19:00
11 listopada (sobota), godz. 16:00
14 listopada (wtorek), godz. 17:00
15 listopada (środa), godz. 19:15

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

Pokazy filmu w Kinie Zamek w wersji z angielskimi napisami.

dramat, Polska/Serbia/Litwa 2023 (116 min)
Reżyseria DK Welchman, Hugh Welchman
Obsada: Kamila Urzędowska, Robert Gulaczyk, Mirosław Baka, Sonia Mietielica, Ewa Kasprzyk

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”. Monumentalne dzieło Władysława Reymonta przepełnione jest kwiecistymi opisami przyrody. Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów, jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Muzykę do filmu stworzył wielokrotnie nagradzany producent Łukasz L.U.C. Rostkowski. Kompozytor w ramach międzynarodowej Rebel Babel Film Orchestra tworzy specjalny słowiański kolektyw muzyków folkowych, którzy tak jak malarze za pomocą tradycyjnych środków (instrumenty ludowe i śpiewy) stworzą magiczny i analogowy pejzaż dopełniający piękno malowanych obrazów.

Film zdobył Nagrodę Publiczności na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Chłopi” są polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy, będą też zabiegali o nominację w kategorii przeznaczonej dla pełnometrażowych animacji oraz za muzykę.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.