30-12-2022

Chłopiec z niebios

CHŁOPIEC Z NIEBIOS

30 grudnia (piątek), godz. 19:00

Kino Zamek

Bilety: 14 zł (ulgowe 12 zł)

Dramat, Szwecja/Dania/Finlandia/Francja 2022 (126 min)
Reżyseria Tarik Saleh
Obsada: Tawfeek Barhom, Fares Fares, Makram Khoury

Nagrodzony za najlepszy scenariusz w Cannes film Tarika Saleha – autora głośnych „Metropii” oraz „Morderstwa w hotelu Hilton”. „Chłopiec z niebios” to wytrawny thriller polityczny, błyskotliwa wersja „House of Cards” w egzotycznej scenerii. Po śmierci wielkiego imama rozpoczyna się brutalna walka o władzę – pełna korupcji, manipulacji i rozlewu krwi na najwyższych szczeblach. Syn rybaka zostaje studentem na prestiżowym kairskim uniwersytecie. Po kilku dniach na uczelni zostaje wplątany w szpiegowską intrygę. Próbuje kierować się swoimi ideałami, jednak szybko traci złudzenia. Pochodzący ze szwedzko-egipskiej rodziny Saleh kreśli swój film ostrymi odcieniami. To nie tylko fascynujące, świetnie zrealizowane political fiction, ale również oskarżycielski portret współczesnego Egiptu. Film był realizowany w całości w Turcji. W Kairze z pewnością będzie budził ogromne kontrowersje, a może nawet trafi na półkę. (źródło: Marcin Pieńkowski/MFF Nowe Horyzonty)

ZNACZĄCA NAGRODA NA FESTIWALU W CANNES I SZWEDZKI KANDYDAT DO OSCARA W KATEGORII NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM MIĘDZYNARODOWY.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Dzieci
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.