07-12-2023

Dziwne ścieżki życia

DZIWNE ŚCIEŻKI ŻYCIA

1 grudnia (piątek), godz. 16:45
3 grudnia (niedziela), godz. 16:00, 19:15
5 grudnia (wtorek), godz. 17:30
6 grudnia (środa), godz. 19:00
7 grudnia (czwartek), godz. 18:30

Kino Zamek

Bilety: 18 zł (ulgowe 16 zł)

western, Hiszpania/Francja 2023 (61 min)
Reżyseria Pedro Almodovar
Obsada: Ethan Hawke, Pedro Pascal

– Dziwne ścieżki życia, o których mowa w tytule, nawiązuje do słynnego fado Amalii Rodrigues, którego tekst sugeruje, że nie ma dziwniejszej egzystencji niż ta, którą można przeżyć, odwracając się plecami do własnych pragnień – Pedro Almodóvar

Silva (Pedro Pascal) jedzie konno przez pustynię, by odwiedzić szeryfa Jake’a (Ethan Hawke). Dwadzieścia pięć lat wcześniej mężczyźni, pracowali razem jako najemni strzelcy. Pretekstem Silvy do odwiedzin jest powspominanie starych czasów. Po wspólnie spędzonej nocy Jake zdaje sobie jednak sprawę, że Silva wcale nie przyjechał wspominać starej znajomości. To zupełnie inny powód…

Pedro Almodovar to najbardziej uznany na świecie hiszpański filmowiec od czasów Luisa Buñuela i podwójny zdobywca Oscara. W głównych rolach w „Dziwnych ścieżkach życia” wystąpili – zawsze wzbudzający entuzjazm publiczności Ethan Hawke oraz Pedro Pascal, obecnie najgorętsze nazwisko w branży. Za filmową garderobę, która zawsze jest jednym z najważniejszych elementów w filmach Almodovara, odpowiada dom mody Saint Laurent, który debiutuje jako producent filmowy.

Film „Dziwne ścieżki życia” trwa 31 minut. Do filmu dołączony będzie ekskluzywny wywiad z Pedro Almodvarem prowadzony przez Annę Bogutskaya.

Miejsce

Kino Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 18 zł
Dzieci
miejsca standardowe 16 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna na godzinę przed rozpoczęciem seansu.

Dodatkowe Informacje

Seans odbywa się w Kinie Zamek, które znajduje się na Dużym Dziedzińcu, wejście A, I piętro.