19-03-2021 / GODZ.14:30 / Kino Zamek

Film “Nomadland”. Dodatkowy seans!

Dodatkowy seans „Nomadland” w piątek w Kinie Zamek w Szczecinie

 

Nominowany do sześciu Oscarów film „Nomadland” w reżyserii Chloe Zhao zostanie pokazany na specjalnym dodatkowym seansie w szczecińskim Kinie Zamek w dniu 19 marca o godzinie 14:30.

Kino Zamek w Szczecinie, jako jedyne w mieście, działało od 12 lutego 2021, czyli administracyjnego otwarcia kin w Polsce po poprzednim lockdownie. 19 marca to ostatni dzień przed ponownym zamknięciem kin w naszym kraju i Kino Zamek ma dla swoich widzów dodatkową propozycję. Do zaplanowanych wcześniej piątkowych seansów Kino Zamek wprowadza dodatkowy pokaz filmu „Nomadland”, który wyświetlony zostanie o 14:30.

Bohaterką filmu jest Fern (Frances McDormand), która całe dorosłe życie spędziła w prowincjonalnym Empire w Nevadzie. Kiedy w 2011 r. zakład zamknięto, okolica zaczęła wymierać. Owdowiała Fern nie ma do czego wracać. Opróżnia dom, pakuje najpotrzebniejsze przedmioty do białego vana i wyrusza w podróż, na szlak dorywczych prac i spotkań, które zmieniają życie, z każdym kolejnym kilometrem coraz bliżej odkrycia siebie.

Scenariusz filmu powstał na podstawie dostępnego w Polsce reportażu Jessiki Bruder. Jak pisze jeden z krytyków: Zhao pracowała na konkretnym tekście, ale udało jej się przepuścić materiał Bruder przez własną, unikalną wrażliwość. Powstała organiczna opowieść o zanurzaniu się w Amerykański Zachód, który na oczach widza z pustkowia przemienia się w krainę pełną kontrastów, niespełnionych marzeń i magicznych opowieści. Zhao ani przez chwilę nie przemienia się w przemawiającą z podestu moralizatorkę. Populizm to ogólniki, a dla niej liczy się jednostka, jej prawda i jej unikalny głos. [źródło: Onet.pl]

„Nomadland” to zdobywca najważniejszych nagród filmowych ostatniego roku: Złotego Lwa w Wenecji, Nagrody Publiczności w Toronto, Złotej Żaby na Camerimage, licznych nagród krytyków i gildii zawodowych, dwóch Złotych Globów, nominowany kilka dni temu do sześciu Oscarów w najważniejszych kategoriach. W powszechnej opinii „Nomadland” uchodzi za faworyta nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 

BILETY

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online