05-10-2021 do 10-10-2021 / Kino Zamek

Filmowe Nowe Horyzonty w Kinie Zamek

Od 5 do 10 października 2021 zapraszamy na przegląd filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Wśród filmowych propozycji znalazły się m.in. arcydzieła kina światowego, w tym laureat tegorocznego Złotego Niedźwiedzia w Berlinie oraz przedpremierowo zdobywca tegorocznej Złotej Palmy w Cannes.

Na zamkowym ekranie zobaczymy dziewięć filmów, w większości nieznanych jeszcze szczecińskiej publiczności. Wydarzeniem głównym będzie przedpremierowy pokaz filmu „Titane” w reżyserii Julii Ducournau, tegorocznej laureatki Złotej Palmy w Cannes. Ten kontrowersyjny obraz budzi obecnie na światowych festiwalach skrajne emocje i gorące dyskusje. Na równie zaangażowaną dyskusję po seansie liczymy wznawiając w Kinie Zamek Dyskusyjny Klub Filmowy, który przyjmuje nazwę „Porozmawiajmy o… kinie”. Gospodarzem spotkania będzie Krzysztof Spór, dziennikarz i animator kultury filmowej ze Szczecina. „Titane” zostanie pokazany w Kinie Zamek na jedynym przedpremierowym pokazie, ale do polskich kin powróci na początku 2022 roku. Seans filmu „Titane” przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych.

Drugim wydarzeniem przeglądu będzie prezentacja filmu „Niefortunny numerek lub szalone p*rno” w reżyserii Radu Jude, który w tym roku wygrał festiwal w Berlinie. Film wzbudził sporo emocji i zawiera bardzo bezpośrednią scenę erotyczną, która czyni go propozycją także skierowaną tylko dla widzów pełnoletnich. Prowokacyjny, błyskotliwy, kipiący gniewem i nieodparcie przy tym zabawny film Radu Jude bierze na warsztat zjawisko paniki moralnej, obnażając towarzyszącą jej hipokryzję, ignorancję i autorytarne ciągoty. Produkcję będzie można w Kinie Zamek zobaczyć trzykrotnie.

Przegląd filmów z festiwalu Nowe Horyzonty uzupełniają wybitne i nagradzane na świecie: „Noc Królów”, „Notturno”, „DAU. Natasza”, „Berlin Alexanderplatz”, które będą pokazywane w Szczecinie po raz pierwszy. Seanse uzupełniają, powracające do zamkowy ekran, „Proste historie”, „Słudzy” i „Niepamięć”.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku jako miejsce służące prezentacji odważnego kina artystycznego, szukającego nowych form wyrazu, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu. To festiwal wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem. Spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach oraz wśród tych nadsyłanych do selekcji, wybierane są produkcje, które za sprawą swojej niezwykłej formy i siły ekspresji, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Budzą skrajne reakcje i emocje, rodzą polemiki i dyskusje, wywołują zachwyty i protesty. Ale to właśnie takie filmy najczęściej wyznaczają najnowsze trendy w światowym kinie. Nowe Horyzonty z biegiem lat stały się najczęściej odwiedzanym festiwalem w Polsce i jednym z najpopularniejszych w tej części Europy (ponad 100 tysięcy widzów każdego roku).

 

Seanse

PROSTE RZECZY

5 października (wtorek), godz. 17:00

 

NOC KRÓLÓW

5 października (wtorek), godz. 19:30

 

NIEPAMIĘĆ

6 października (środa), godz. 17:00

8 października (piątek), godz. 17:00

 

NOTTURNO

6 października (środa), godz. 19:30

 

SŁUDZY

7 października (czwartek), godz. 17:00

 

NIEFORTUNNY NUMEREK LUB SZALONE P*RNO

7 października (czwartek), godz. 19:30

9 października (sobota), godz. 19:30

10 października  (niedziela), godz. 19:30

 

TITANE (przedpremiera)

8 października (piątek), godz. 19:30

 

DAU. NATASZA

9 października (sobota), godz. 16:30

 

BERLIN ALEXANDERPLATZ

10 października (niedziela), godz. 16:00

 

 

Miejsce

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Sala Kina Zamek

Bilety

Dorośli
miejsca standardowe 14 zł
Młodzież licealna i studenci
miejsca standardowe 12 zł
Emeryci i renciści
miejsca standardowe 12 zł
Kup online

Bilety także do nabycia

  • Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z Dziedzińca Menniczego), tel. 91 48 91 630, czynne: 15 IV - 15 X (poniedziałek – niedziela), godz. 10.00-18.00, 16 X - 14 IV (poniedziałek – sobota), godz. 10.00-18.00.
  • Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z Dużego Dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: wtorek – niedziela 10.00 – 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia seansów filmowych.

Dodatkowe Informacje

-